Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Darmowy szablon na bloga : Elegancja (aktualizacja 05.2016) – zawieszony (04.2017)
Kategoria: Darmowe szablony i dodatki

Uwaga

Zawieszam ten szablon, gdyż nie mam zamiaru już go dalej wpierać. Od niedawna na Bloggerze dostępne są nowe szablony. Ładne i estetyczne. Polecam korzystanie właśnie z nich.

AKTUALIZACJE

04.05.016 – Szablon został ponownie zaktualizowany jeśli chodzi o zamazane Popularne wpisy. Problem polega na tym, że na niektórych blogach linki w gadżecie Popularne Wpisy mają poprzedni wygląd, a na innych nowy. Stąd na niektórych występuje problem, a na innych nie. Tym razem zmodyfikowałam skrypt użyty w szablonie w ten sposób, aby działał na oba. Jeśli na Twoim blogu zdjęcia popularnych wpisów są zamazane, to możesz wgrać szablon ponownie, lub skorzysta z instrukcji do samodzielnej modyfikacji kodu, który znajduje się w punkcie Problemy

Szablon w lutym 2016 został zaktualizowany, usunęłam z niego zgłaszane błędy oraz dodałam „Powiązane wpisy” widoczne na stronie wpisu. Zaszły też w nim minimalne zmiany :) – aktualna wersja to ta z wersji demonstracyjnej.

Nastąpiły też zmiany w czcionce – zamieniłam wszystkie na tzw. bezpieczne, żeby nie było problemu z polskimi znakami – oczywiście nadal można zmienić je (np. w przypadku tekstu głównego) na inne dostępne w Projektancie Szablonów, ale generalnie nie polecam tego, ponieważ większość tamtejszych czcionek nie ma polskich znaków, więc zmieniając je na inne, sami podejmujecie decyzję, że nie będą w tej czcionce wyświetlały się poprawnie – chyba że dodacie je dodatkowo z Google Fonts jeśli akurat posiadają „polską” wersję.

Problem ze zdjęciami, które są wyśrodkowane i tworzył się odstęp od lewej został usunięty.

Jeśli posiadacie już na swoim blogu poprzednią wersje, a chcecie zainstalować ten jako „aktualizację”, to musicie mieć na uwadze, że niektóre zmiany, które już wprowadziliście do szablonu (od strony kodu), w Projektancie Szablonów czy w zakładce Układ mogą wymagać ich ponownego wprowadzenia. Należy go traktować jako nowy szablon, który wyglądem przypomina poprzedni, więc trzeba go instalować tak jak każdy inny (aczkolwiek większość gadżetów pozostanie bez zmian, więc nie trzeba będzie ich ponownie konfigurować – co najwyżej usunąć te dublujące się, które pojawiły się w wyniku instalacji i są niepotrzebne).

Uwaga! Ważne!

Od razu też napiszę, że w kodzie zaszły zmiany – w związku z dość niemiłymi wydarzeniami, w których okazało się, że konkurencja wykorzystuje moje darmowe szablony do budowania swoich w celach komercyjnych i oczywiście usuwa z nich link do mojej strony i wstawia tam swój, postanowiłam zabezpieczyć „mój link” w stopce kodem – nie radzę go usuwać, ani nic tam zmieniać, bo wasza strona przestanie działać poprawnie– więc jeśli to się stanie, to proszę nie przychodzić do mnie z pretensjami i pytaniami jak to naprawić :) Poza tym kod został zminimalizowany, więc szablon nie nadaje się do rozbudowy od strony kodu – to też po to aby ukrócić i zniechęcić innych do przywłaszczania sobie mojej pracy jako swojej. Każdy, kto potrafi kodować, z łatwością sobie taki responsywny szablon sam zrobi, Ci którzy nie potrafią, a szukają gotowców do przywłaszczenia, zapewne też nie będę potrafili poradzić sobie ze zminimalizowanym kodem :) , więc nie łudźcie się, że po kodzie (nawet jeśli pozmieniacie kolejność i wymieszacie go ze swoim) nie poznam że bazowaliście na moim. W związku z tym, decydując się na ten szablon, bierzecie go takim jakim jest.

Do wiadomości wszystkich: zabraniam budowania na tym szablonie swoich „własnych” szablonów, zarówno darmowych (do oferowania na swoich stronach/blogach) jak i płatnych, usuwania z niego mojego linku i twierdzenia, że jest się jedynym autorem szablonu, lub co najwyżej jest oparty o Simple. Nie zrobiłam tych darmowych szablonów, po to aby ktoś na mnie żerował, a tym bardziej, aby żerowała na nich moja własna konkurencja … z tego ostatniego faktu nawet nie wiem czy mam się śmiać czy płakać … bo to jest jakiś absurd.

Szablon Elegancja

Oto darmowy szablon blogowy na platformę Blogger /Blogspot. Idealny na blog tematycznie związany z modą i urodą.

UWAGA: Szablon tylko do użytku osobistego, tj.  nie można na jego podstawie budować innych szablonów (darmowych czy płatnych ) i udostępniać ich na swoich stronach (bezpłatnie lub do sprzedaży) oraz usuwać z nich link do mojej strony ze stopki i wstawić tam swojej, nawet jeśli przebudujesz pół szablonu. Link do mojej strony jest zabezpieczony kodem – po jego usunięciu lub jakiejkolwiek zmianie w tym obszarze, blog przestanie się wyświetlać poprawnie.

———————————————————————————————————–

Dane szczegółowe

 •   dwukolumnowy, kolumna boczna po prawej stronie,
 •   przejrzysty, minimalistyczny layout,
 •   responsywny = mobilny – dopasowuje się do szerokości przeglądarki i pięknie wygląda na urządzeniach przenośnych,
 •   szerokość maksymalna: 1110 pikseli (kolumnę boczną można zwęzić, instrukcja ponizej)
 •   przy każdym wpisie wyświetlane są ikony: Facebooka, Pinterest, Twitter, „Wyślij pocztą email”,
 •   Ładny pasek z informacją o Cookies na dole strony
 •   Powiązane wpisy na stronie wpisu
 •   Nagłówek w formie obrazu jest wyśrodkowany
 •   W łatwy sposób można:
  – zmienić wielkość i rozmiar czcionki głównej,
  – dodać własne tło,
  – dodać własny nagłówek
  – dodać nowe gadżety (Instagrama, Ikony itp)
  – kolor obramowań i linii w Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Obramowanie

Instalacja i konfiguracja darmowego szablonu na bloga „Elegancja”

Instalacja i konfiguracja szablonu wymaga posiadania podstawowych umiejętności obsługi panelu administracyjnego Bloggera, tj. np. dodawania gadżetów

Jak zainstalować szablon

Pobierz plik Elegancja.zip. Rozpakuj go. Uzyskasz w ten sposób plik Elegancja.xml

Przejdź do Szablon -> Utwórz/przywróć kopię zapasową -> Prześlij szablon z pliku na dysku twardym. -> Wybierz Plik Elegancja.xml -> Przekaż.

Pamiętaj, że jeśli masz zainstalowane inne gadżety być może będziesz musiał poprzestawiać je na nowe miejsca (według Twojego uznania)  lub usunąć te zbędne w zakładce Układ – po zainstalowaniu szablonu w kolumnie bocznej pojawią się następujące gadżety: Witam na moim blogu, Ikony(przeznaczony na ikony społecznościowe), Info (na Strony), Etykiety (wyświetlane w formie listy), Archiwum bloga, Szukaj w tym blogu, Tagi

Usuń Pasek nawigacyjny
Przejdź do zakładki Układ -> gadżet Pasek nawigacyjny -> Edytuj -> Wyłączone -> Zapisz
Jak dodać ikony, typu Facebook, Twitter do kolumny bocznej

Szablon wymaga samodzielnego dodania ikon, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, YouTube, Instagram, Bloglovin. Aby tego dokonać przejdź do zakładki Układ. Znajdź gadżet w kolumnie bocznej Ikony,  następnie wklej tam następujący kod:

<div id="icons">
<a href="http://facebook.com"><i class="fa fa-facebook fa-2x"></i></a>
<a href="http://twitter.com"><i class="fa fa-twitter fa-2x"></i></a>
<a href="http://instagram.com"><i class="fa fa-instagram fa-2x"></i></a>
<a href="http://google.com"><i class="fa fa-google-plus fa-2x"></i></a>
<a href="http://pinterest.com"><i class="fa fa-pinterest fa-2x"></i></a>
<a href="http://youtube.com"><i class="fa fa-youtube fa-2x"></i></a>
<a href="http://tumblr.com"><i class="fa fa-tumblr fa-2x"></i></a>
<a href="http://bloglovin.com"><i class="fa fa-heart fa-2x"></i></a>
</div>

Jak łatwo zauważyć każda linijka to jedna ikona. Jeśli, którejś nie potrzebujesz to po prostu usuń zbędny wiersz. Jeśli chcesz dodać inną ikonę (niestety nie wszystkie są dostępne), skorzystaj z kodów na tej stronie. Oczywiście zamień linki typu http://facebook.com na link do twojego fejsbukowego profilu lub fanpage’a itd.

Na końcu usuń tytuł gadżetu.

Jak dodać zdjęcie i tekst Witam na moim blogu

Przejdź do zakładki Układ, dodaj gadżet Witam na moim blogu. Dodaj dowolne zdjęcie. W polu Tytuł wpisz tekst typu „Witam na blogu” a w polu Podpis kilka zdań o sobie lub blogu. Możesz też dodać link do dowolnej strony, np. O Mnie (jeśli taką wcześniej utworzyłeś w zakładce Strony)

Jak dodać gadżet/wtyczkę Instagram na bloga

Przejdź do zakładki Układ. Znajdź gadżet Instagram. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie. Następnie przejdź na stronę: snapwidget.com. Na pierwszym kafelku na którym znajduje się napis „A responsive grid of Instagram photos. Supports username filtering.” kliknij „Create your Free widget”.

Kliknij na pole Username. Pojawi się tam twoja nazwa użytkownika z Instagrama oraz okienko. Kliknij zielony przycisk Authorize.

Następnie wypełnij resztę formularza w następujący sposób (pozostałe pola mogą zostać bez zmian):

Responsive: Yes

I to wszystko. Teraz wystarczy, że naciśniesz Get Widget i skopujesz kod, który pojawił się w wyskakującym oknie i wkleisz go do gadżetu, który wcześniej dodałeś. Oczywiście gadżet możesz dowolnie przemieszczać w obrębie Układu

Jak zmniejszyć lub zwiększyć czcionkę główną na blogu

Przejdź do zakładki Szablon. Przycisk Dostosuj -> Zaawansowane -> Tekst strony

Jak zmienić szerokość paska bocznego

Przejdź do zakładki Szablon -> Dostosuj -> Dostosuj Ustawienia szerokości -> Prawy pasek boczny.

Jak ustawić standardową wersję mobilną dostępną dla blogów na Bloggerze/Blogspocie

Jeśli z jakiś przyczyn wolisz domyślną wersję mobilną Bloggera. Możesz ją włączyć w zakładce Szablon -> Na komórkach -> Tak, na urządzeniach przenośnych pokazuj szablon w wersji mobilnej.

Jak ustawić wersję responsywną na urządzeniach przenośnych - jeśli się nie wyświetla

Przejdź do zakładki Szablon -> Na komórkach -> Nie, na urządzeniach mobilnych pokazuj szablon w wersji na komputery.

Jak dodać ikonki społecznościowe pod każdym wpisem

Przejdź do Układ -> Posty w blogu (Edytuj) -> Skonfiguruj posty w blogu -> Zaznacz Pokaż przyciski udostępniania, a następnie naciśnij Zapisz

Jak wyświetlić tagi w 'chmurze' zamiast w formie listy

Przejdź do Układ -> Tagi (Edytuj) -> Konfiguruj etykiety -> Zaznacz Chmura a następnie naciśnij Zapisz

Jak wyświetlić Archiwum bloga w formie rozwijanej listy

Przejdź do Układ ->Archiwum bloga (Edytuj) -> Konfiguruj archiwum -> Styl: Menu -> Zapisz

Jak usunąć gadżet 'Technologia Blogger.' z bloga

Przejdź do Układ -> Informacje o źródle (Edytuj) -> Skonfiguruj informacje o źródle -> Usuń -> OK

Jak wyjustować wszystkie teksty?

Tworzyłam ten szablon, aby był jak najbardziej uniwersalny – tj. nie narzucał czy tekst wpisów jest wyjustowany czy nie, bo to każdy możne sobie sam ustawić podczas tworzenia każdego wpisu. Poza tym, to kwestia sporna, czy teksty powinno się justować, a w szczególności czy powinno się to robić w wersji mobilnej. Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz, aby wszystkie teksty były wyjustowane, to przejdź do zakładki Szablon -> Edytuj kod HTML. Powyżej tego kodu (aby go znaleźć kliknij na kod, następnie wpisz w okienko, które się pojawiło: /* Custom Code i kliknij „enter”):

/* Custom Code

wstaw:

.post-body{text-align: justify}

lub jeśli chcesz, aby tekst nie był wyjustowany w wersji na komórki, użyj tego kodu:

@media(min-width: 500px){.post-body{text-align: justify}}

Oczywiście ten drugi kod zadziała tylko wtedy jeśli dodatkowo nie justujesz swoich tekstów manualnie.

Problemy

Powiązane wpisy się nie wyświetlają!

Aby powiązane wpisy się wyświetlały, trzeba dodać etykiety do wpisów. Aby dodać etykiety (inaczej czasem nazywane kategoriami lub tagami), należy przejść do zakładki Posty, otworzyć wpis do którego chcemy dodać etykiety, po prawej stronie jest kolumna „Ustawienia Posta”, gdzie jest dział „Etykiety”. Tu należy wpisać swoje lub wybrać z tych, które zostały już wcześniej dodane (wtedy wystarczy na nie kliknąć).

Jeśli na całym blogu do danej etykiety przyporządkowany jest tylko jeden wpis – to ten wpis nie będzie wyświetlał żadnych powiązanych wpisów. Jeśli do wpisu jest przyporządkowanych kilka etykiet, to etykieta z której pobrane są wpisy jest wybierana losowo – więc jeśli wpis ma dwie etykiety: moda, uroda, gdzie „moda” jest przyporządkowana do 2 wpisów na całym blogu, a uroda do 10. To raz pod wpisem mogą wyświetlać się trzy wpisy, a czasem tylko jeden.

Usunąłem link do Twojej strony ze stopki i blog przestał się poprawnie wyświetlać!

Jak zaznaczyłam wcześniej, używając tego szablonu zgadzasz się, aby link do mojej  strony był w stopce. Jeśli Ci to nie pasuje z różnych względów, to nie używaj tego szablonu. Polecam więc zainstalowanie innego.

W wersji mobilnej jest wielka biała 'dziura' po prawej stronie bloga

Aby wersja responsywana wyświetlała się poprawnie, należy mieć odłączony gadżet „Pasek nawigacyjny” w Zakładce Układ. Jeśli wyświetla Ci się na blogu, to go wyłącz (zakładka Układ, znajdź gadżet „Pasek nawigacyjny” -> Edytuj -> Wyłączone -> Zapisz)

Jak wstawić przycisk Czytaj Dalej?

Szablon ten nie skraca automatycznie wpisów, należy je skracać manualnie. Jak to zrobić pisałam w jednym z moich wpisów, czyli TUTAJ

Popularne wpisy są zamazane

Blogger zmienił ostatnio wygląd linków do zdjęć w gadżecie Popularne Posty. Na niektórych blogach po kilku dniach linki powróciły do poprzedniego wyglądu na innych już nie.

Jeśli ten problem Cię dotyczy przejdź do zakładki Szablon -> Edytuj Kod HTML -> kliknij na kod, a następnie użyj kombinacji klawiszy np. CTRL + f i w okienku, które się pojawiło wpisz: 72- i kliknij enter.

Jeśli znaleziony kod wygląda tak:

/s72-c/g

należy zamienić na ten:

/w72-h72-p-nu/g

Jeśli natomiast tak:

/w72-h72-p-nu/g

to na

/s72-c/g

a jeśli w ogóle nie znalazłeś takiego kodu to zamiast 72- wpisz /s[0-9]{2,4}/g

Kod: /s[0-9]{2,4}/g

zamień na:

/s72-c/g

lub jeśli ten nie zadziała to na ten:

/w72-h72-p-nu/g

a następnie kliknij: Zapisz Szablon

UWAGA: Jeśli żadne z powyższych nie działa należy zamienić kod:

/w72-h72-p-nu/g

na

/w72-h72-p-k-nu/g

Jeśli problem dalej występuje napisz o tym w komentarzu.

Instagram nie pobiera nowych zdjęć

Instagram zmienił regulamin, przez co strony oferujące gadżety na Instagrama także musiały zmienić sposób działania swoich gadżetów. Obecnie aby dodać gadżet Instagrama na swoją stronę, trzeba potwierdzić, że jest się właścicielem konta z którego chcemy wyświetlać zdjęcia. Wszystko sprawdza się do tego, że po prostu trzeba być zalogowany na swoje konto w momencie generowania wtyczki.

Jeśli na Twoim blogu nie wyświetlają się nowe zdjęcia z wtyczki wygenerowanej na snapwidget.com, to należy ją dodać ponownie. Sposób w jaki to zrobić jest podane w punkcie „Jak dodać gadżet/wtyczkę Instagram na bloga”

 

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat tego konkretnego szablonu pisz je komentarzach. Szanuj mój czas, tj. pamiętaj, że nie udzielam darmowej pomocy blogowej poprzez emaila. Jeśli do mnie napiszesz, wtedy twoje zapytanie zostanie wycenione lub jeśli uznam, że dajesz mi do zrozumienia, że oczekujesz pomocy za darmo, Twoja wiadomość zostanie bez odpowiedzi.

Jeśli podoba Ci się ten darmowy szablon na bloga zalajkuj mój Fanpage i bądź na bieżąco z instrukcjami jak go udoskonalić, np. przygotować przyciągające uwagę bannery na pasek boczny.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

 • Szafran

  piękny! zainstalowałam u siebie – http://szafranowetwory.blogspot.com/ dziękuję! :)

  • Hej, czy zmieniałaś coś w kodzie lub dodałaś coś do niego? Stopka wpisu jest wyśrodkowana do lewej, choć powinna być na środku. Poza widać, że Linkwithin działa niepoprawnie, szczególnie na stronie wpisu.

   • Szafran

    zmieniam trochę pod siebie, choć nie zawsze udanie… ;)

    • O to dobrze, bo już myślałam, że jakieś kody szablonu się ze sobą gryzą.

 • etydynauni .

  Bardzo dziękuję za szablon. U mnie na pewno muszę go jeszcze „dopasować” nieco do siebie, ale jak dla mnie jest cudowny. Dzięki i zapraszam :)

 • Anna El

  jest śliczny !!! dziękuję :)

 • Zakochana babeczka

  Dziękuję!!
  W końcu znalazłam idealny szblon dla siebie:)
  Wszytsko idealnie wytłumaczone!
  Jesteś wielka!

 • Przepiękny, pobieram :) Dziękuję :)

 • Pobrałam Twój szablon, bardzo dziękuję. Mam jednak pytanie – co należy zrobić, aby post był wyświetlany tak jak prezentujesz – czyli opcja: czytaj dalej? a nie cały post od razu widoczny. będę wdzięczna za pomoc :)

  • Trzeba to ustawić we wpisie samodzielnie, tj. nacisnąć kursorem w miejscu gdzie tekst ma się urywać i nacisnąć ikonkę na pasku narzędzi – przerwana kartka – „Wstaw zwijanie tekstu”.

   • bardzo Ci dziękuję, a ja dumałam nad tym przez ostatni miesiąc ;)

 • Sylwia

  Witaj! Cudowne szablony :)

  Zainstalowałam szablon jednak mam kłopot z ikonami typu Facebook, Google, Pinterest w kolumnie bocznej.

  Podany przez Ciebie w poradniku kod w ogóle nie wyświetla na mojej stronie tych ikon. Po podlinkowaniu fanpejdża również nie przekierowuje do mojej strony:(

  Masz może jakiś pomysł co może nie działać? Bedę ogromnie wdzięczna za pomoc!

  Sylwia

  • Zmieniłam coś w instrukcji, więc jeszcze raz przejdź do fragmentu o dodawaniu ikon i spróbuj ponowne skopiować i wkleić ten kod.

   Jeśli chodzi o dodanie linków, to musisz mi przesłać link do swojego bloga, albo całą linijkę kodu, która dotyczy Facebooka, wtedy mogę sprawdzić co jest nie tak.

   • Sylwia

    cudownie, teraz kod i linki działają bez problemu, dzięki!

 • Zainstalowałam ten szablon, świetnie wygląda na blogu ;) Mam jednak dwa pytania:
  – w jaki sposób ustawić w nim kategorie u samej góry?
  – czy da się załączyć w nim funkcję wyświetlania powiązanych postów? Próbowałam zainstalować wtyczkę ale wyskakiwały mi jakieś błędy :/

  • Witam! Co rozumiesz przez kategorie u samej góry? Chodzi Ci o pasek górny? Jeśli tak, to przecież ten szablon go nie ma :P

   Tak, da się, ale ta funkcja znajduje się poza konfiguracją szablonu. Czy mogę wiedzieć jaką wtyczkę zainstalowałaś?

 • Klaudia Skiedrzyńska

  Hej, zainstalowałam szablon, za który dziękuję :*
  Jednakże, kiedy wchodzę na bloga na komórce i wybieram opcję pokaż widok na komputer, to nie pokazuje mi prawego paska bocznego po prawej stronie (gdzie rzecz jasna powinien być), tylko wszystko znajduje się pod postami, jest jeden ciąg, w dodatku wyśrodkowane.

  • Droga Klaudio, Twój komentarz uświadomił mi, jak bardzo dla mnie oczywiste rzeczy są nieoczywiste dla innych, za co Ci dziękuję bo teraz to już wiem :D Otóż szablon, którego ten wpis dotyczy jest responsywany, tj. dopasowuje się do szerokości przeglądarki. Ta właściwość sprawia, że w zależności od szerokości przeglądarki, szablon wygląda inaczej, czyli po prostu się zmienia, gdyby się nie zmieniał to by się nie dopasowywał, dlatego standardowo w layoutach responsywanych, niezależnie czy bloga, strony informacyjnej czy sklepu, kolumna boczna przeskakuje albo na górę (rzadko) albo na dół przy pewnej szerokości zwykle przy ok. 700 pikselach. Może Ci się wydawać, co to za polityka mieć taki szablon, ale no cóż, teraz to standard i wszystkie responsywane strony tak wyglądają, a i Google lepiej podchodzi do takich stron i właściwie teraz tylko takie się robi. Jeśli chciałabyś szablon, który się nie dopasowuje do szerokości przeglądarki to polecam szukać takich ze stałą szerokością.

   Zawsze też możesz włączyć Bloggerową wersję mobilną.

   • Klaudia Skiedrzyńska

    Dziękuję za odpowiedź.
    Wcześniej miałam szablon również od Ciebie, doszłam do wniosku, że czas na zmiany. Wczoraj postanowiłam wgrać nowy. „Elegancja” spodobał mi się. Jedynie mam problem z tym, że na telefonie obraz właśnie nie chce się dopasować do ekranu, ścina mi nawet pasek nawigacyjny – dodaję zrzut ekranu. Z kolei etykiety na samym dole, nie chcą się ani wyjustować, ani wyrównać do lewej, są wyrównane do prawej i to tak dziwnie wygląda :/

    • Tak, rzeczywiście coś jest nie tak, a to coś jest powodowane głównie przez nieresponsywny element w Twojej stopce, tj, widget dotyczący czytania

     Aby temu po części zaradzić, należałoby użyć tego kodu (dodać do części CSS-a).

     @media (max-width: 700px) {
     table.section-columns td.columns-cell {
     width: 100%!important;
     clear: both!important;
     display: block!important;
     }
     }

     Chociaż, przy bardzo niskich rozdzielczościach to i tak nie pomoże, bo widget będzie wymuszał określoną szerokość strony swoją szerokością. Trzeba byłoby nad tym trochę przysiąść, tj. pozmieniać marginesy i spróbować, aby jednak się dopasowywał.

     Dodatkowo, Blogger dokleja do zdjęć marginesy, które już potem nie chcą się odkleić. Aby temu zaradzić, należałoby dodać do CSS-a:

     @media (max-width: 500px) {
     .post-body .separator a{
     margin-left: 0em!important;
     }
     }

     Edit: napisz jeśli nie wiesz gdzie znaleźć CSS

     • Klaudia Skiedrzyńska

      Dziękuję za chęci :) Jednakże podane kody nie pomogły, zostaje mi powrót do starego szablonu :)

     • Mogłabyś jeszcze spróbować tego, ale podejrzewam, że nie zadziała :)

      #lubimyczytacpl-widget-container {
      width: 100%!important;
      }

     • Klaudia Skiedrzyńska

      Niestety nie działa. :( W dodatku „Lubimy czytać” zmniejszyłam i wkleiłam na rozdzielczość 220px oraz przeniosłam na pasek boczny, ze stopki usunęłam już inne elementy. A tutaj nadal wszystko zjeżdża mi do prawej. Dla mnie zaskakujące jest to, że „zjada” mi nawet pasek nawigacyjny… :/ Później zmienię szablon, jak wszyscy pójdą spać :) Dziękuję jeszcze raz! Kolorowych snów :*

 • Wolfie Anne

  Witaj, droga Grafiterko. :)
  Już drugi raz zdecydowałam się na użycie Twojego pięknego szablonu. Chciałabym tylko zapytać o jedno – otóż, nie mam bladego pojęcia, co zrobić, by wyświetlały mi się miniaturki zdjęć w pasku bocznym „Popularne posty” (dodam, że zaznaczyłam tę opcję w ustawieniach). Szukam w Internecie, jak się za to zabrać, ale niestety nie znalazłam rozwiązania tego problemu. :/
  (Tutaj mój blog w budowie: http://anaa-makeup.blogspot.com/ )

  Pozdrawiam!

  • O nie! Nie wiem dlaczego nie zauważyłam tego komentarza, a raczej na niego nie odpisałam, bo przecież go zatwierdziłam! Co ze mnie za blogerka :P
   Jak zauważyłam, to masz na blogu jeden wpis? I tylko on Ci się wyświetla w Popularnych Postach, wiec generalnie nie ma tam nic co by nie działało. Jak dodasz więcej wpisów, to będzie ich tam więcej.

 • Wolfie Anne

  Problem rozwiązany, przepraszam za kłopot! :)

 • Agnieszka Dąbrowska

  Można w tym szablonie poprawić polskie znaki? Trochę słabo to wyglada jak litera w tytule posta się wyróżnia :/

  • Tak, muszę Ci przyznać rację, bardzo słabo to wygląda. Nie wiem w sumie nawet dlaczego wybrałam tą czcionkę – nie ma ona polskich znaków i zmotywowałaś mnie już zupełnie, aby się zabrać za ich aktualizację, którą odkładam od jakiegoś czasu. Poza tym przerabiałam gotowy szablon „Simple” bazując na czcionkach z Projektanta Szablonów, a tam większość nie ma polskich znaków.

   Jeśli natomiast chcesz szybkiego rozwiązania, to po prostu przejdź do Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Tytuł Posta -> i zmień na Times New Roman lub Georgia. To powinno pomóc.

   To samo zrób z innymi miejscami, które nie mają polskich czcionek.

 • Szablon cudowny! Prosty i naprawdę elegancki, a jednocześnie bardzo profesjonalny. Właśnie czegoś takiego szukałam!

 • Która dokładnie szpeci? Chodzi o tytuł? Chyba mam za dużo zainstalowanych czcionek, bo nie widzę jakiejś wielkich różnic, nawet na drugim komputerze, gdzie ich nie mam, wygląda to całkiem nieźle :P – generalnie mogło być gorzej :P Tak jak pisałam, pod koniec miesiąca powinny być gotowe aktualizacje i w nich wezmę pod uwagę to, żeby już nie dawać czcionek bezpośrednio z Projektanta Szablonów w głównym projekcie, tylko dołączyć te niestandardowe je jak już coś przez Google Fonts z rozszerzoną wersją latin.

 • Agnieszka Dąbrowska

  Tak sobie jeszcze myślę, ze może można byłobydodać do tego szablonu taki dodatek jak „you maight also like” i ze trzy posty z danej kategorii/ etykiety.

  • Dziękuje za sugestie!

   • Agnieszka Dąbrowska

    To znowu ja ;). Dopiero dzisiaj wchodząc na swój blog przez laptopa (wcześniej „obsługiwałam” go przez tablet) zauważyłam, że na laptopie polskie znaki się nie wyróżniają tylko na tablecie aż kłują w oczy. Od czego to zależy? Komputer ma bardziej rozszerzone możliwości?

    • A tak zapytam na początek i z ciekawości: czy na tablecie wyświetlają Ci się te polskie znaki w wersji szeryfowej (z tymi kreseczkami na końcach), czy bezszeryfowej?

     • Agnieszka Dąbrowska

      Proszę spojrzeć na ł w tytule

     • Agnieszka Dąbrowska

      Przy ł nie ma tragedii, ale ę wyglądało niezbyt

     • No tak to jest czcionka bezszeryfowa, co w otoczeniu szeryfowej daje efekt marny :P W każdym razie pewnie problem polega na tym, że właściwie wszystkie czcionki są określone w Projektancie Szablonów i mają w szablonie „Simple” jako domyślne ustawione czcionki bezszeryfowe, więc jeśli brakuje jakiegoś znaku, to pobierany jest ten z domyślnej, czyli w tym przypadku jest to Arial. Nie zwróciłam na to uwagi i nie definiowałam domyślnych czcionek dla całego dokumentu – ale da się to zapewne łatwo naprawić zmieniając domyśle czcionki szablonu „Simple” na szeryfowe – a przynajmniej możesz spróbować – tj. przejdź do Szablon -> Edytuj kod HTML, znajdź wszystkie słowa Arial i zamień je na Times New Roman (znajdują się w niedalekiej odległości w dziale: /* Variable definitions). Jeśli to nie zadziała, to jeszcze sprawdzę inne rozwiązania, bo jest ich pewnie kilka.

     • Agnieszka Dąbrowska

      Ojej ja nic nie rozumiem :/ jestem w tym zielona dlatego wybrałam blogspot a nie wordpress bo na blogerze nie muszę się martwić o żadne kody?;)

     • Niestety, to jest właściwie na odwrót – to na WordPressie trzeba się martwić mniej o kody (chociaż to jest nieprawda, że tam do kodu nie trzeba w ogóle zaglądać), natomiast na Bloggerze właściwie wszystkie niestandardowe zmiany wprowadza się w kodzie.

     • Agnieszka Dąbrowska

      Być może chodzi o to, że nigdy nie robiłam niczego niestandardowego :)

 • Julietta Pastoors

  Chciałam dodać ten szablon lecz wyskoczyło mi to :
  Zapisanie szablonu nie powiodło się.
  Nie można
  przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany.
  Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte

  Co mam zrobić ??

  • A czy to nie jest tak, że próbowałaś dodać nierozpakowany plik .zip?

   Rozpakuj plik, a dopiero później go dodaj.

   • Julietta Pastoors

    Mam rozpakować czyli po prostu go otworzyć ? :)

    • Czy Twoje pytania oznacza, że nie umiesz rozpakowywać plików .zip?

     Po prostu w folderze, kliknij na niego prawym przyciskiem i tam powinna być opcja w stylu „Rozpakuj Tutaj” . Jak to zrobisz, to powinien pojawić się plik Elegancja.xml. Ten plik to jest właśnie szablon.

   • Julietta Pastoors

    okok, już wszystko mi działa. Miałam mały problem, lecz juz rozwiązany. Piękny szablon. Bardzo dziękuję <3

 • Pisane Lukrem

  Mam nadzieję, że nie jest problemem, że odrobinę dostosowałam szablon pod swoje wymagania. W opisie jest link do tego postu jako design :)

  pisanelukrem.blogspot.com

 • Wiola Kucharska

  właśnie zainstalowałam szablon, to jest wlasnie taki o jakim marzyłam za co bardzo dziękuję :)! jednak, nie wyświetla mi się pasek nawigacyjny,nawet po zaznaczeniu nadal go nie ma.

  • Ale przecież jest napisane w instrukcji, że pasek należy usunąć, a to oznacza że ten szablon nie wspiera tego gadżetu. Jest to szablon resposnywny i zostawiając ten pasek powoduje się, że wersja na urządzenia przenośne niepoprawnie się wyświetla.

 • Aleksandra

  Mam problem ponieważ od niedawna moje zdjęcia w popularnych postach są rozmazane nwm co z tym zrobić,kompletnie nie znam się na kodzie html nie wiem o co w tym chodzi.Mianowicie jaki kod mam wcisnąć,chodzi o to okienko na górze czy bardziej na dole,jak wpisuje ten kod to nie ma tam znaku -c nawet nie mam co zmieniać.Prosze o pomoc bo nie mam o tym bladego pojęcia.

  • Proszę w takim razie link do bloga

   • Aleksandra

    Okazało się że pomyliłam szablony,przecież ja mam szablon hipsterski a nie elegancki :) teraz jest już wszystko ok

 • Natalia

  Pobrałam szablon na czarnerecenzje.blogspot.com. Mam nadzieję, że zmiany, które zastosowałam nie są problemem. Dziękuję i pozdrawiam ;)

 • Katarzyna Kaziuk

  szablon jest rewelacyjny, od dawna o takim myślałam, dziękuję.
  http://zszywamy.blogspot.com/

 • Pozwoliłam sobie skorzystać :) Mam nadzieję, że wprowadzone przeze mnie malutkie zmiany nie są niezgodne z „regulaminem” :D http://iwonka-bloguje.blogspot.com/

 • Zuza

  Szablon jest cudowny, dawno szukałam czegoś prostego i przejrzystego. Cieszę się, że tu trafiłam :D Bardzo dziękuję i pozdrawiam! :)

 • Sylwia

  Świetny szablon! Jednak chciałam spytać czy można jakoś zmienić układ? tzn. chciałabym dodać opcję archiwum po lewej stronie.

 • Nie mam w żadnych z szablonów ikonek udostępniania jak na demo

  • A czy je dodałaś manualnie?

   • Chodzi o ikonki pod postem, w jednym blogu mam, ale w tym ma własnej domenie mi się nie wyświetlają.

    • Czy blog jest publiczny? albo czy w zakładce Układ -> Posty na Blogu -> są zaznaczone: Pokaż przyciski udostępniania?

     • W zakładce chyba mam wyłączone. Tyle potrafię zrobić sama, a na to nie wpadłam ;) dziękuję

     • Jeszcze przy okazji zapytam, idzie zrobić gorne menu czy tylko te po boku musi być. Moze inaczej czy idzie te z lewej kolumny przenieść po nagłówek

 • Anet Łaski

  https://uploads.disquscdn.com/images/40ca5d0f3ec5fe9339277e711f1cbbbfd74fb95055507eef3f379336766a1783.png Bardzo spodobał mi się szablon „Elegancja”, specjalnie dla niego założyłam nowego bloga. Ale komunikat jest następujący:

  • Anet Łaski

   Co mam zrobić skoro nawet to nie chce mi się otworzyć..?

   • Anet Łaski

    UDAŁO MI SIĘ!! UDAŁO!! Cudowny szablon! Dziękuje!! Bardzo bardzo

 • Dzięki Ci za ten szablon! Jest świetny :)

 • Czy można jeszcze pobrać szablon? Nie widzę nigdzie linku i nie wiem czy to ja jestem ślepa jak kret, czy faktycznie tego linku nie ma? :)

 • nie ma szans ściągnąć szablonu, nawet jeśli nie będę zawracać Ci później głowy o wsparcie techniczne?

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń