FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania

Co to jest Blogger?

Blogger jest to darmowa platforma blogowa, która wchodzi w skład usług Google+.

[collapse]
Co to jest motyw?

Motyw to inaczej szablon. To wygląd bloga. Kupując motyw, kupujesz nowy wygląda dla swojego bloga.

[collapse]
Czy motyw to jest to samo co szablon?

Tak, to dokładnie to samo. Blogger zmienił nazwę zakładki Szablon na Motyw w tym roku, dlatego obecnie bardziej poprawne jest używanie tej drugiej nazwy, choć zapewne jeszcze przez długi w użyciu będzie też ta pierwsza.

[collapse]
Czy motywy ze sklepu można użyć także na WordPressie?

Nie, szablony te są tylko na Bloggera.

[collapse]
Co jeśli nie poradzę sobie z instalacją i konfiguracją szablonu?

Zawsze możesz do mnie napisać w tej sprawie, tj. z czym konkretnie masz problem, a ja postaram Ci się pomoc. Na pewno nie zostawię Cię na pastwę losu :). Jeśli natomiast wiesz, że zupełnie sobie nie radzisz w takich „komputerowych” sprawach, to możesz też zdecydować się na usługę instalacji i konfiguracji szablonu. Wtedy to ja zajmuję się wszystkim i Ty już nie musisz się o nic martwić.

[collapse]
Czy mogę najpierw wykupić sam motyw, a następnie jeśli sobie nie poradzę z instalacją i konfiguracją wykupić usługę instalacji?

Tak, w każdej chwili możesz wykupić dodatkowo usługę instalacji.

[collapse]
Czy mogę dodać do każdego szablonu własne logo/obrazek?

Tak, każdy szablon ma możliwość dodania w miejsce tytułu bloga zdjęcie/obrazek.

[collapse]
Podoba mi się jeden motyw, ale chciałabym, abyś wprowadziła do niego pewne zmiany, czy to możliwe?

Wszystkie dodatkowe zmiany są możliwe (jeśli Blogger na to pozwala), ale są dodatkowo płatne. Każda zmiana jest wyceniana indywidualne.

[collapse]
Czy Twoje wsparcie obejmuje także pomoc w zmianach jakie chcę sama wprowadzić do kodu szablonu?

Niestety nie, jeśli po zakupie chcesz wprowadzić własne zmiany w kodzie to robisz to na własną odpowiedzialność. Jest to szablon responsywny (dopasowuje się swoją szerokością do szerokości przeglądarki) i nawet mała zmiana wpływa nie tylko na sąsiednie elementy, ale na elementy na wielu „szerokościach”. Zmieniając coś w wersji deskopowej, możesz sprawić że posypie/rozjedzie się pół szablonu na telefony.

[collapse]
Jak można płacić w sklepie?

Dostępne opcje płatności to błyskawiczne przelewy online poprzez tPay.com. Do wyboru: Płacę z IPKO, Inteligo, ING, T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, Millenium Bank, Bank Zachodni WBK – Przelew 24, Credit Agricole – Przelew Online, Bank Pekao – Pekao24Przelew, BGŻ BNP Paribas, BOŚ Bank, Pocztowy 24, Bank BPS, Płacę z City Handlowy, Eurobank – Płatność Online, Get In Bank, Idea Bank, Nest Bank, mBank – mTransfer, Banki Spółdzielcze, NEO Bank, Toyota Bank- Pay Way, Płacę z Plus Bank, Raiffeisen Polbank, SGB Bak SA, Volkswagen Ban, PBS Bank.

Możliwa jest też zapłata poprzez PayPal. W tym przypadku należy zapłacić „poza” sklepem, tj. przesłać równowartość ceny wybranego szablonu na e-mail grafiterka@gmail.com. Link do szablonu i instrukcji wysyłam w taki przypadku do 24 godzin od momentu wpłaty.

[collapse]
W moim szablonie coś działa niepoprawnie. Czy muszę płacić za poprawienie tego?

Wszystkie wykryte błędy poprawiam bezpłatne – o ile jest to możliwe, a nie jest to np. błąd Bloggera, Facebooka, Instagramu itp.. Błędy należy zgłaszać pisząc do mnie na e-maila.

[collapse]
Mam bloga i motyw, który nie chcę zmieniać, ale chce mieć kilka rzeczy jakie są w Twoich szablonach, czy to możliwe?

Zapewne tak. W takich sprawach należy pisać do mnie na e-maila.

[collapse]
Czy Twoje szablony są przyjazne dla SEO

Są przyjazne jak tylko się da: mają dodane metadane (nie posiadają błędów strukturalnych, bardzo częstych w szablonach Bloggera), które realnie pomagają indeksować treści na blogu, semantyczy kod. Pamiętaj jednak, że szablon nic nie pomoże jeśli Ty nie zadbasz, aby Twoje teksty byłby przyjazne SEO.

[collapse]

 

Powrót do sklepu