Powrót do sklepu

O SKLEPIE

Po co właściwie powstał ten sklep?

 Dobre pytanie! Dewizą tego sklepu powinno być „Piękna grafika dostępna dla każdego”! Sklep ten to takie moje małe marzenie o małym uroczym sklepiku z ładnymi rzeczami, marzenie, które teraz pomoże spełniać marzenia innych :) Miejsce gdzie blogerki czy kobiety prowadzące mikro lub małą działalność mogą znaleźć coś co pomoże im rozwijać i spełniać przede wszystkim ich marzenia. Marzenia o pięknym blogu, pięknej stronie, ładnej identyfikacji wizualnej … a to wszystko uzyskane za przystępną cenę :).

Sklep ten jest także odpowiedzą na potrzeby moich niedoszłych klientów. Wiele osób nie chce wydawać pieniędzy np. na profesjonalne lub nawet nieprofesjonalne logo gdy prowadzi blog osobisty z kilkunastoma czytelnikami. Po prostu tego nie potrzebuje i ja takie osoby doskonale rozumiem. Problem w tym, że takie osoby też chcę mieć ładne blogi. Dotąd nie mogłam takim osobom specjalnie pomóc, bo nie mogłam oferować indywidualnych projektów poniżej pewnej kwoty, teraz taka osoba może przebierać sobie w grafice w moim sklepie do woli!

Kolejną rzeczą, która skłoniła mnie do założenia sklepu to moja pasja do tworzenia! Tworzenia do szuflady … a raczej folderu. Czasem tak bardzo chciałoby się zrealizować jakiś określony projekt, ale jak na złość nie ma komu. Teraz zamiast do wirtualnej szuflady, będę tworzyła do sklepu (które stanie się po części przez to moim portfolio). Co za radość!

[collapse]
Dla kogo jest ten sklep?

 Dla wszystkich blogerek jak i kobiet prowadzących mikro i małe biznesy, które czują, że powinny zmienić coś w wyglądzie swojego bloga / strony/ sklepu internetowego, gdyż nie wygląda on tak jakby sobie tego życzyły, a przy tym nie chcą kupować grafiki na indywidualne zamówienie.

W późniejszym czasie wprowadzone zostaną do sklepu produkty bardziej ogólne jak np. zaproszenia urodzinowe itp.

[collapse]
Czy muszę rejestrować konto, aby dokonać zakupu?

 Nie. Chciałam, aby zakupy w sklepie były jak najprostsze i jak najszybsze, dlatego wszystko odbywa się bez rejestracji konta, a informacje dotyczące zakupu, otrzymujesz na e-mail. Gdyby się okazało, że podałaś zły e-mail, zawsze możesz do mnie napisać, podać swoje imię i nazwisko, a ja sprawdzę, czy taki Kupujący figuruje na liście osób, które dokonały płatności na stronie i wtedy wprowadzę poprawny e-mail do systemu.

[collapse]
Jakie dane trzeba podać podczas zakupu?

 Uprościłam to do minimum, czyli dokonując zakupu produktu nie fizycznego (tj. takiego, którego nie można wysłać pocztą), jedyne co musisz podać to swoje imię, nazwisko, e-mail oraz kraj. W przypadku zakupu produktów fizycznych, tj. np wydrukowanych wizytówek, trzeba podać dodatkowo adres do wysyłki.

[collapse]
Jakie płatności są akceptowane w sklepie?

 W sklepie można płacić za produkty za pomocą płatności online, e-przelewami i e-transferami (w zależności co oferuje Twój bank). Sklep jest obsługiwany przez Tpay.com (dawne Transferuj.pl), przez co dokonywanie płatności to sama przyjemność :).

[collapse]
Czy mogę otrzymać fakturę?

 Tak, aby otrzymać fakturę należny zaznaczyć na stronie zamówienia (tuż przed wyborem płatności) „Chcę otrzymać fakturę” lub po prostu po zakupie napisać do mnie w tej sprawie.

[collapse]
Na jaki e-mail kierować pytania odnośnie sklepu?

 Postanowiłam, że na razie nie będę rozgraniczała sklepu od mojego podstawowego e-maila, więc wszystkie wiadomości odnośnie produktów możesz wysyłać na kontakt@grafiterka.pl

[collapse]

 

GOTOWY PROJEKT LOGO

Czym jest gotowe logo?

 Gotowe logo jest to znak graficzny/tekstowy, który możesz wykorzystać jako logo na blogu czy w swoim mikro lub małym biznesie. Należy mieć jednak na uwadze, że wszystkie projekty logo w sklepie są sprzedawane na licencji niewyłącznej. Oznacza to, że jedno logo będzie sprzedawane wielu osobom i wiele osób może mieć logo podobne do Twojego. W takim przypadku nazwa „logo” jest raczej umowna, gdyż bardziej jest to po prostu ozdobny znak graficzny/tekstowy, który możesz zastosować tam gdzie stosuje się profesjonalne logo, np. w nagłówku bloga, strony, małego sklepu, wizytówek lub jako znak wodny na zdjęciach. Jeśli zależy Ci na oryginalnym projekcie przygotowanym tylko dla Ciebie, pamiętaj że realizuje też projekty na indywidualne zamówienia, więc jeśli jesteś zainteresowany tą opcją to zapraszam do kontaktu.

[collapse]
Jakie korzyści mam z zakupu gotowego logo?

 Gotowe logo to świetny i sprytny sposób dla tych, którzy chcą przede wszystkim oszczędzić czas i pieniądze!

można sporo zaoszczędzić (wydatek na nieprofesjonalne logo to u mnie. 280 zł, na profesjonalne to min. 700, u innych jest jeszcze drożej)
– masz bloga i profesjonalne logo nie jest Ci potrzebne, ale chcesz wstawić coś ładnego do nagłówka,
– chcesz, aby Twój blog /strona robiły dobre wrażenie dla odwiedzających,
– masz mikro biznes, dopiero się rozwijasz i nie chcesz inwestować na razie w profesjonalną identyfikację wizualną,
widzisz co kupujesz, więc dostajesz dokładnie to co chcesz,
oszczędzasz swój czas – koniec z godzinami poświęconymi na szukanie informacji jak coś zrobić w programie graficznym, tylko po to aby stworzyć coś co i tak wygląda amatorsko, nikogo nie zachwyca, a to Tobie zabrało tylko cenny czas, który mogłaś poświęcić na rzeczy, które są dla Ciebie naprawdę istotne,
– gdy potrzebujesz logo tu i teraz, a nie możesz czekać na projekt na indywidualne zamówienie,

[collapse]
Jak to działa?

To proste! Wybierasz szablon logo, który Ci się podoba, na stronie produktu wybierasz dowolne kolory, podajesz teksty jakie mają się na nim znaleźć, a ja przygotuję dla Ciebie Twoją wersję.

[collapse]
Ile razy będzie sprzedawane jedno logo?

Wszystkie projekty sprzedawane są na licencji niewyłącznej. Produkty będą wystawiane do sprzedaży dowolną ilość razy.  Oznacza to, że na podstawie jednego logo ze sklepu może powstać wiele podobnych, tj. jedno logo może być kuponie przez wiele osób i wtedy poszczególne wersje Kupujących, będą różniły się od siebie tylko użytymi tekstami/kolorami. 

[collapse]
Ile i jakie pliki otrzymam?

Liczba plików jak ich format podana jest przy każdym produkcie w zakładce „Dodatkowe informacje”. Zwykle jednak otrzymasz pliki PNG bez tła (300 dpi czyli wysokiej rozdzielczości) oraz jedną wersję małą (z przeznaczeniem do Internetu). Po zakupie zapytam Cię, którą wersję (jasną, ciemną, Twoją) mam pomniejszyć.

[collapse]
Ile trwa czas realizacji?

Informacje o dokładnym terminie realizacji można sprawdzić na stronie produktu w zakładce „Dodatkowe informacje”

[collapse]
Czy mogę otrzymać oryginalny plik?

Niestety nie. Jedyne co mogę Ci zaoferować to dodatkowo płatny plik wektorowy (EPS), gdzie teksty zamienione są na krzywe. 

[collapse]
Czy mogę otrzymać czcionkę jaka jest w logo?

Niestety nie. Większość czcionek użytych w projektach jest płatnych i licencja nie pozwala na ich przekazywanie dalej. Oczywiście wraz z zakupem mogę podać Ci jej nazwę. 

[collapse]
Czy pliki nadają się do drukowania?

Pliki jak najbardziej nadają się do drukowania ponieważ są w wysokiej rozdzielczości, aczkolwiek musisz mieć świadomość, że do profesjonalnego użytku zaleca się stosowanie plików wektorowych o przestrzeni barwowej CMYK. Możesz je zakupić w zestawie – plik EPS (dostępny po rozwinięciu Opcje Dodatkowo Płatne na stronie produktu).

Ponadto musisz mieć na uwadze, że rzeczywisty rozmiar logo, które otrzymasz to ok. 10cm (szerokość), jeżeli potrzebujesz większe to albo dokup wspomniany plik wektorowy EPS (można go otwierać do dowolnego rozmiaru bez utraty jakości) lub dodatkowy plik PNG we wskazanej przez Ciebie szerokości. Pamiętaj jednak, że aby otworzyć plik EPS potrzeba programów, które go obsługują, np. CorelDraw, Adobe Illustrator, Photoshop itp. 

[collapse]
Co to oznacza, że w niektórych projektach jedna wersja kolorystyczna jest opcjonalna?

Standardowo otrzymasz wersję jasną (najczęściej białą) i ciemną (najczęściej czarną lub szaro-czarną), czy tego chcesz czy nie :). Na stronie produktu możesz jednak wybrać dodatkową wersję kolorystyczną wybierając kolory dla poszczególnych elementów. Brak wyboru kolorów w „Opcjach Podstawowych” to znak, że rezygnujesz z dodatkowej wersji kolorystycznej, gdyż nie jest Ci ona potrzebna lub w przypadku, gdy projekt logo oferuje standardowo trzecią wersję kolorystyczną, decydujesz się na kolory, które są domyślnie zaznaczone na stronie produktu.

[collapse]
Po wydruku okazało się, że kolory są inne! Dlaczego?

Po pierwsze jeśli nie masz skalibrowanego monitora, to kolory widoczne na nim, a te po wydruku mogą się znacznie różnić. Ponadto na nieskalibrowanych monitorach jeden kolor może mieć na każdym inny odcień. Nie zależy to tylko od ustawień monitora jako takich, ale także od samej matrycy jak i profilów kolorystycznych poszczególnych programów jak i urządzeń wyjściowych (np. domowej drukarki). Dodatkowo na kolory wpływa rodzaj druku jak i papier, który został wykorzystany.

[collapse]
Czy możesz przed zakupem przygotować mi wersję próbną, tj. jakby wyglądałby mój tekst na nim?

Niestety nie. Taka „próba” niczym nie różni się od pracy nad przygotowaniem zakupionego projektu – wymaga czasu i odpowiedniego dopasowania poszczególnych elementów, aby się dobrze komponowały z Twoim tekstem. Jeśli nie możesz się zdecydować, które wybrać, to mogę przygotować dla Ciebie podgląd do 3 wersji za 50zł. 

[collapse]
Jak mogę edytować samodzielnie logo?

Standardowo otrzymujesz logo w formacie PNG, więc już z racji tego nie możesz edytować tekstów, które się na nim znajdują. Jeśli jednak chcesz coś do niego dodać lub usunąć, to możesz to zrobić w każdym programie graficznym obsługującym ten format.

[collapse]
Zakupiłam logo. Czy mogę wprowadzać jakiś poprawki do wersji, którą przygotujesz?

Tak. Po przygotowaniu logo według Twoich wytycznych, przesyłam Ci link do podglądu/wizualizacji. Masz szansę na ewentualną zmianę kolorów i tekstu (jeśli np. nie komponuje się zbyt dobrze) lub decyzję o zmniejszeniu/zwiększeniu czcionki. Pamiętaj, że zmiany możesz dokonać tylko raz, a wszystkie następne będą płatne.

[collapse]
Czy gotowe logo może się bardzo różnić od tego pokazywanego na stronie produktu?

 Może. Wszystko zależy od tekstów jaki chcesz na nim umieścić. Jeśli na stronie produktu logo składa się z jednego długiego słowa, a Ty będziesz chciał  umieścić tam np. cztery długie wyrazy, siłą rzeczy będzie ono wyglądało inaczej. W przypadkach, kiedy tekst jest za długi lub gdy się nie mieści w ramach graficznej formy jest możliwość jego zmniejszenia lub zwężenia ( poprzez zmianę odstępu pomiędzy literami) lub innego rozmieszczenia sąsiadujących z nim elementów (poprzesuwanie, rozszerzenie wzdłuż/wszerz), co także wpływa na jego wygląd. Każda jednak taka zmiana będzie ustalana z Kupującym i to on będzie podejmował decyzję czy chce zastosować działania, które sprawią, że logo będzie odbiegać w jakimś stopniu od tego ze strony produktu. Ewentualne uwagi należy przedstawiać po otrzymaniu podglądu /wizualizacji logo.

[collapse]
Podoba mi się jedno logo, ale chciałabym wprowadzić w nim zmiany, np. dodać nowe elementy czy to możliwe?

Tak, jest to możliwe, z tym że takie zamówienia traktuję jako zamówienie indywidualne, a więc cena jest wyższa od tej podanej w sklepie. W razie pytań i chęci wyceny, zapraszam do kontaktu e-mailowego.

[collapse]
Czy w cenę logo jest wliczone zrobienie nagłówka na bloga?

Nie. Logo może być wykorzystane na wiele sposobów, a nagłówek jest tylko jednym z nich, więc zrobienie go jest usługą dodatkową. Jeśli chciałabyś, abym przygotowała nagłówek z zakupionym przez ciebie logo to  skorzystaj z „promocyjnej” ceny, czyli podczas zakupu w Opcjach Dodatkowo Płatnych zaznacz „ „. Zapłacisz za niego mniej niż gdybyś zgłosiła się do mnie w późniejszym terminie z tym samym życzeniem.

[collapse]
Co jeśli gotowe logo mi się nie spodoba?

Logo wymaga dopasowania go do Twoich wytycznych, przez to czyni go to produktem na indywidualne zamówienia. Zgodnie z ustawą konsumencką w takich przypadku zamawiający nie ma prawa od odstąpienia od umowy, dlatego proszę o przemyślane zakupy. Pamiętaj jednak, że u mnie zadowolenie klienta droższe niż pieniądze :), więc zrobię wiele aby Ci się jednak podobało.

[collapse]

Powrót do sklepu