Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Nowe szablony kafelkowe na Bloggera (blogspot)
Kategoria: Blogi i blogowanie

Dziś witam w moim sklepiku dwa nowe szablony kafelkowe. Jeden jest minimalistyczny, a drugi uroczy :) Który wam się bardziej podoba?

Oba szablony są identyczne zbudowane i mają te sam funkcje/gadżety. Jednak różnią się znacznie stylem. Cherine jest minimalistyczna. Myślę, że na niejednym kobiecym blogu świetnie by się spisała, gdyż jest w miarę uniwersalna, z kolei Mirabelka to prawdziwy uroczy słodziak. Pracując nad nim nawet przez chwilę pomyślałam, że świetnie nadałby się dla mnie na drugi blog, który od jakiegoś czasu mam zamiar założyć :), aczkolwiek już taki bardziej hobbistyczny.

Zobacz podgląd szablonu Mirabelka

Zobacz podgląd szablonu Cherine

Co nowego

To co ciekawe w obu szablonach, to możliwość dodania po trzecim kafelku wyróżnionego wpisu (lub jakiejkolwiek innej informacji ze zdjęciem) na stronie głównej. Oczywiscie można go nie dodawać i mieć nieprzerwanie same kafelki. Pomyślałam o takiej funkcji, bo moim zdaniem to świetny sposób aby zwrócić uwagę czytelników, na jakiś konkretny wpis lub informacje, np. o konkursie, o Facebooku, lub czymś po prostu ważnym dla blogera. Prawda jest taka, że na to co dokładnie jest w kolumnie bocznej nie wszyscy zwracają wystarczająca uwagę, a już wszyscy naturalnie przeglądają/”przejeżdżają” co jest na kafelkach.

Pierwszy wpis tak naprawdę nie jest do końca kafelkiem i znacznie różni się od pozostałych, chociażby tym, że nie przycina pierwszego zdjęcia z wpisu do konkretnego rozmiaru, ale pokazuje go w całości. To samo z tekstem, należy go skracać manualnie, tj. tam gdzie wstawimy przycisk „Czytaj Dalej”, tam tekst będzie urwany. Skoro ten wpis ma być wyróżniony, czyli robić za efekt „wow” w tym szablonie, to nie może być tak, że to ja mam w całości decydować o jego wyglądzie :).

Menu rozwijane poniżej nagłówka. We wszystkich moich dotychczasowych szablonach menu rozwijane było powyżej nagłówka, a w tych jest poniżej.

Podobnie jak w innych moich szablonach tak i tutaj można zmienić kolory wielu elementów. Oczywiscie szablony są responsywne i pięknie wyglądają na urządzeniach przenośnych.

Od dziś do kupienia w moim sklepie. Cherine tutaj, a Mirabelka tutaj.

Mirabelka

szablony na bloggera blogspot nowy wyglad2

Cherine

szablony na bloggera blogspot nowy wyglad nowe

Wszystkie zdjęcia w szablonie zostały użyte zgodnie z ich licencjami.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

 • Liczę na to, że nie ma głupich pytań ;) – rozumiem, że tytuł bloga i podpis u dołu mogę sama zmodyfikować w tym szablonie (czyli Cherine i szablony na Bloggera)?

  • Podobno nie ma :)
   Tytuł bloga jak i opis oczywiście można, a nawet trzeba zmienić na swój – z tym, że tytuł bloga zmieni się automatycznie na taki jaki masz ustawiony (bo on, akurat zawsze jest), natomiast jeśli nie masz wstawionego opisu, to się on na początku w ogóle nie pojawi, dlatego trzeba go sobie dodać w ustawieniach.

   Poza tym standardowo, można zamiast tytułu i opisu bloga wstawić tam swój własny nagłowek obrazkowy.

   • Dziękuję bardzo za odpowiedź!

 • Jestem już prawie zdecydowana na zakup szablonu Cherine, ale właśnie zauważyłam, że niedługo będą dostępne w sklepie „zestawy blogowe” i „bannery”. Czy mogłabyś napisać, kiedy mniej więcej, bo zastanawiam się, czy jeszcze poczekać :)

  • Niedługo to pojęcie bardzo względne :) Właściwie to już jakiś czas one mają się pojawić, ale niestety na razie przegrywają z innymi produktami, które pojawią się jako pierwsze. Na pewno nie w tym miesiącu.

   Niestety przygotowanie nowych produktów do sklepu zajmuje bardzo dużo czasu – choć może nie wygląda :) i czasem pojawiają się liczne problemy, które spowalniają ten proces.

   • Jasne, rozumiem to jak najbardziej :)

 • Matylda (Yukino ShinJiAe)

  O boże! Wchodzę na podgląd szablonu „Mirabelka” który wręcz stał się kawałkiem mojej duszy, a tam ? Proszę bardzo w opisie moje imię, Matylda. <3 Szczęście mnie ogarnęło! ^.^ Bardzo uroczy szablon, odzwierciedla moje myśli.

 • Aga

  Mozna jeszcze pobrac Mirabelke?

 • Eli & Pola

  Czy mogę jeszcze pobrać jakiś twój szablon, oczywiście z podpisem autora? :)

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń