Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

O czym jest ten blog?
Kategoria: Blogi i blogowanie, Praca Freelancera

Czas najwyższy sformułować kierunek rozwoju i przedstawić zarys tematyczny tego bloga.

Po co mi blog?

W tym miejscu mogłabym zacząć kolorować rzeczywistość, a to, że od zawsze marzyłam o założeniu bloga, a to że pozazdrościłam innym swojego miejsca w sieci, a że mam dużo do przekazania w kwestiach wielce istotnych. Niestety nie byłoby to do końca prawdą. Po pierwsze to nie moja pierwsza przygoda z blogowaniem.  Po drugie prowadzenie bloga, tj. przygotowywanie wpisów, to niezła harówka (skąd wiem? patrz zdanie wcześniejsze). Do tego dochodzi zastanawianie się czemu ten czy tamten, w moim mniemaniu, wspaniały wpis ma tak mało komentarzy, a obmyślanie o czym napisać kolejny post to problem w sam raz na na sobotni wieczór. Jak wiać zazdrościć nie ma czego. Poza tym sława blogowa, której mam wrażenie każdy chce ostatnio uszczknąć to nie jest bynajmniej spełnienie moich marzeń. Wolę spokój i dobrą muzykę. Więc jaki jest podstawowy powód? Cóż … jak na freelancera z prawdziwego zdarzenia przystało, nie mogę odebrać sobie okazji do polansowania się za darmo! Ot co! Wzięłam sobie mocno do serca powtarzaną ostatnio wszędzie radę: jak masz stronę firmową, to musi być podpięty do niej blog! Cóż, jak trzeba to trzeba. Nie będę się kłócić :D. Także tym sposobem, oto i jestem, a raczej jest mój nowy blog.

Ale przynajmniej jedno się zgadza, z tym że nie do końca. Mam bardzo dużo do przekazania z tym że … w kwestiach mało istotnych!

To będzie lekki blog dla kobiet

Nie będzie chyba niespodzianką jeśli napiszę, że będzie to blog dla kobiet, tj. będzie poruszał tematy, które mogą – liczę na to – zainteresować kobiety. Przykładowo mam zamiar przygotować wpisy jaki laptop, smartphon, tablet najlepiej spełni oczekiwania kobiet (o ile to w ogóle możliwe). I nie, od razu uprzedzam, że nie będą one w kolorze różowym, jak to zwykle myślą producenci. Uwielbiam zakupy w sieci i znajdowanie nowych sklepów internetowych, szczególnie z ubraniami, dlatego pewnie będę się z Wami dzielić moimi odkryciami. Będzie też sporo o designie, ale nie takim „muzelanym”, ale o takim codziennym, o małych przedmiotach, które czynią każdy dzień odrobinę piękniejszy, chociażby przyjrzymy się opakowaniom kosmetyków, które można znaleźć na drogeryjnych półkach. Pewnie gdzieś po drodze wyjdą tematy czysto kosmetyczne, a stąd już blisko do moich bardzo osobistych i daleko posuniętych zainteresowań azjatycką popkulturą. Ubolewam jednak nad tym, że na tematy stricte z tej działki nie będzie tu miejsca. Ale na pewno co nieco tu przemycę we wpisach o designie i nowinkach technologicznych. Chociaż znając siebie to za pół roku będę musiała zmienić nazwę na Azjaterka.pl blog. Oby jednak nie.

Nie obędzie się także bez wpisów o grafice, webdesignie (aczkolwiek na pewno nie będą to tematy dominujące). Pojawią się tuturiale i liczne wskazówki jak udoskonalić wygląd swojego bloga i co zrobić aby szablon wyglądał nowocześniej. Jako osoba, która lubi podróżować, przyjrzę się temu zagadnieniu z perspektywy freelancera, tj. czy da się pracować i podróżować?

Generalnie ma to być to blog ciekawej świata freelancerki (tak, wiem jak to brzmi :D), lekki i miły dla oka.

Na koniec napiszę o czymś dla mnie istotnym. Wszystkie zdjęcia, które wykorzystam na tym blogu, będę użyte zgodnie z poszanowaniem praw autorskich. Wiem, że niby to oczywiste, ale w blogosferze, szczególnie polskiej już nie tak bardzo, ale to może temat na oddzielny wpis.

Życzcie mi powodzenia, bo na pewno się przyda!

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń