Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Darmowy szablon blogowy – blogger/blogpost: Hipsterski (Aktualizacja – 05.2016) – zawieszony (04.2017)
Kategoria: Darmowe szablony i dodatki

UWAGA

Zawieszam ten szablon, gdyż nie mam zamiaru już go dalej wpierać. Od niedawna na Bloggerze dostępne są nowe szablony. Ładne i estetyczne. Polecam korzystanie właśnie z nich.

AKTUALIZACJE

04.05.016 – Szablon został ponownie zaktualizowany jeśli chodzi o zamazane Popularne wpisy. Problem polega na tym, że na niektórych blogach linki w gadżecie Popularne Wpisy mają poprzedni wygląd, a na innych nowy. Stąd na niektórych występuje problem, a na innych nie. Tym razem zmodyfikowałam skrypt użyty w szablonie w ten sposób, aby działał na oba. Jeśli na Twoim blogu zdjęcia popularnych wpisów są zamazane, to możesz wgrać szablon ponownie, lub skorzysta z instrukcji do samodzielnej modyfikacji kodu, który znajduje się w punkcie Problemy

19.04.2016 – Szablon został zaktualizowany jeśli chodzi o problem z Popularnymi Wpisami (Blogger zmienił wygląd linków, więc poprzedni skrypt przestał działać). Możesz pobrać poprawioną wersję lub zmienić tylko kod odpowiedzialny za tą funkcje, który jest podany w dziale Problemy

Szablon w lutym 2016 został zaktualizowany (właściwie należy go traktować jako nową wersję), usunęłam z niego zgłaszane błędy oraz dodałam „Powiązane wpisy” widoczne na stronie wpisu. Poza tym trochę go odświeżyłam :), przez co jest nieco subtelniejszy niż poprzednia wersja (aktualna wersja to ta z wersji demonstracyjnej).

Można teraz go bardziej dostosować do swoich potrzeb w Projektancie Szablonów w zakładce „Zaawansowane”  -> wszystkie dostępne tam opcje są obecnie aktywowane, np. można:
– zmienić kolor głównego obramowania (tej czarnej kreski wokół :) – jeśli zmieni się ją na biały, to po prostu nie będzie widoczna.
– zmienić kolor wszystkich linii z osobna, np. obramowania „Czytaj Dalej”
– kolor czarnego paska u góry itp.

Obramowanie strony jest teraz cieńsze, ale można je pogrubić. Instrukcja jak to zrobić znajduje się w dalszej części tego wpisu, tj. tej dotyczącej instalacji.

Problem ze zdjęciami, które są wyśrodkowane i tworzył się odstęp od lewej został usunięty.

Nastąpiły też zmiany w czcionce – zamieniłam wszystkie na tzw. bezpieczne, żeby nie było problemu z polskimi znakami – oczywiście nadal można zmienić je (np. w przypadku tekstu głównego) na inne dostępne w Projektancie Szablonów, ale generalnie nie polecam tego, ponieważ większość tamtejszych czcionek nie ma polskich znaków, więc zmieniając je na inne, sami podejmujecie decyzję, że nie będą w tej czcionce wyświetlały się poprawnie – chyba że dodacie je dodatkowo z Google Fonts jeśli akurat posiadają „polską” wersję.

Jeśli posiadacie już na swoim blogu poprzednią wersje, a chcecie zainstalować ten jako „aktualizację”, to musicie mieć na uwadze, że niektóre zmiany, które już wprowadziliście do szablonu (od strony kodu), w Projektancie Szablonów czy w zakładce Układ mogą wymagać ich ponownego wprowadzenia. Należy go traktować jako nowy szablon, który wyglądem przypomina poprzedni, więc trzeba go instalować tak jak każdy inny (aczkolwiek większość gadżetów pozostanie bez zmian, więc nie trzeba będzie ich ponownie konfigurować – co najwyżej usunąć te dublujące się, które pojawiły się w wyniku instalacji i są niepotrzebne).

Uwaga! Ważne!

Od razu też napiszę, że w kodzie zaszły zmiany – w związku z dość niemiłymi wydarzeniami, w których okazało się, że konkurencja wykorzystuje moje darmowe szablony do budowania swoich w celach komercyjnych i oczywiście usuwa z nich link do mojej strony i wstawia tam swój, postanowiłam zabezpieczyć „mój link” w stopce kodem – nie radzę go usuwać, ani nic tam zmieniać, bo wasza strona przestanie działać poprawnie– więc jeśli to się stanie, to proszę nie przychodzić do mnie z pretensjami i pytaniami jak to naprawić :) Poza tym kod został zminimalizowany, więc szablon nie nadaje się do rozbudowy od strony kodu – to też po to aby ukrócić i zniechęcić innych do przywłaszczania sobie mojej pracy jako swojej. Każdy, kto potrafi kodować, z łatwością sobie taki responsywny szablon sam zrobi, Ci którzy nie potrafią, a szukają gotowców do przywłaszczenia, zapewne też nie będę potrafili poradzić sobie ze zminimalizowanym kodem :). Nie łudźcie się, że po kodzie (nawet jeśli pozmieniacie kolejność i wymieszacie go ze swoim) nie poznam, że bazowaliście na moim – i możecie być pewni, że tak tego nie zostawię. W związku z tym, decydując się na ten szablon, bierzecie go takim jakim jest – oczywiście możecie nadal zmieniać kod jak chcecie (o ile umiecie), ale tylko na własny użytek.

Do wiadomości wszystkich: zabraniam budowania na tym szablonie swoich „własnych” szablonów, zarówno darmowych (do oferowania jako „swoje” za darmo na swoich stronach) jak i płatnych, usuwania z niego mojego linku i twierdzenia, że jest się jedynym autorem szablonu, lub co najwyżej jest oparty o Simple. Nie zrobiłam tych darmowych szablonów, po to aby ktoś na mnie żerował, a tym bardziej, aby żerowała na nich moja własna konkurencja … z tego ostatniego faktu nawet nie wiem czy mam się śmiać czy płakać … bo to jest jakiś absurd. Nigdy nie zależało mi na linkach w stopce w tych darmowych szablonach, bo są oparte o zwykłe Simple, więc nie stosowałam żadnych zabezpieczeń, ale nic tak bardzo mi nie podnosi ciśnienia jak „profesjonalistki”, które jedyne co potrafią to przywłaszczać sobie czyjąś pracę: usunąć z niej linki, wstawić swoje, dodać trochę swojego kodu i obnosić się z nią jako swoją i nigdzie nawet nie wspomną na czym tak naprawdę bazowały, więc naprawdę jestem w stanie zrobić wiele, aby im to skomplikować.

Szablon Hipsterski

Dziś z przyjemnością prezentuję wszystkim koleżankom po fachu, czyli blogerkom, nowy darmowy szablon blogowy na platformę Blogger /Blogspot. Jest minimalistyczny, elegancki, a jednocześnie wyrazisty. Po prostu piękny!

UWAGA: Szablon tylko do użytku osobistego, tj.  nie można na jego podstawie budować innych szablonów (darmowych czy płatnych ) i udostępniać ich na swoich stronach (bezpłatnie lub do sprzedaży) oraz usuwać z nich link do mojej strony ze stopki i wstawić tam swojej, nawet jeśli przebudujesz pół szablonu. Link do mojej strony jest zabezpieczony kodem – po jego usunięciu lub jakiejkolwiek zmianie w tym obszarze, blog przestanie się wyświetlać poprawnie.

———————————————————————————————————–

Dla kogo – przede wszystkim dla kobiet, którą cenią nowoczesność i najnowsze trendy. Szablon posiada szeroki pasek boczny, który jest takim małym hitem w blogowym designie. Jeśli nie masz ochoty na taką dawkę ekstrawagancji :), możesz go z łatwością zwęzić (lub poszerzyć!). Nieważne jednak co tam umieścimy, zawsze będzie prezentował się wspaniale. Z racji tego świetnie nadaje się na blogi lifestylowe, modowe czy kosmetyczne.

Dane szczegółowe szablonu:

 •  dwukolumnowy,
 •  przejrzysty, minimalistyczny layout,
 •  responsywny mobilny – dopasowuje się do szerokości przeglądarki i pięknie wygląda na urządzeniach przenośnych,
 •  szerokość maksymalna: 1180 pikseli (kolumnę boczną można zwęzić, jak? patrz poniżej)
 •  przy każdym wpisie wyświetlane są ikony: Facebooka, Pinterest, Twitter, „Wyślij pocztą email”, przycisk „Google+”
 •  Powiązane wpisy na stronie wpisu
 •  Ładny pasek z informacją o Cookies na dole strony
 •  W łatwy sposób można:
  – zmienić wielkość i rozmiar czcionki głównej,
  – dodać własny nagłówek
  – dodać nowe gadżety (Instagrama, Ikony itp)
  – usunąć obramowania
  – zmienić kolorystykę
 •  Szablon jest oparty na domyślnym szablonie Simple

Instalacja i konfiguracja szablonu

Instalacja i konfiguracja szablonu wymaga posiadania podstawowych umiejętności obsługi panelu administracyjnego Bloggera, tj. np. dodawania gadżetów

Jak zainstalować szablon
Przed zainstalowaniem szablonu, zrób kopię zapasową swojego obecnego. Przejdź do zakładki Szablon -> Utwórz/przywróć kopię zapasową -> Pobierz pełny szablon.

Następnie pobierz plik Hipsterski.zip. Rozpakuj go. Uzyskasz w ten sposób plik Hipsterski.xml

Przejdź do Szablon -> Utwórz/przywróć kopię zapasową -> Prześlij szablon z pliku na dysku twardym. -> Wybierz Plik Hipsterski.xml -> Przekaż.

Pamiętaj, że jeśli masz zainstalowane inne gadżety być może będziesz musiał poprzestawiać je na nowe miejsca (według Twojego uznania)  lub usunąć te zbędne w zakładce Układ – po zainstalowaniu szablonu w kolumnie bocznej pojawią się następujące gadżety: Witam na moim blogu, Ikony, Etykiety (wyświetlane w formie listy), Lista Linków, Archiwum bloga, Popularne posty, Szukaj w tym blogu, Instagram, Informacje o źródle.
Pod nagłówkiem pojawi się także gadżet: Strony – gdzie możesz dodać swoje strony (wcześniej utworzone w zakładce Strony).

Usuń Pasek nawigacyjny
Przejdź do zakładki Układ -> gadżet Pasek nawigacyjny -> Edytuj -> Wyłączone -> Zapisz
Co zmienić, aby Archiwum było rozwijane?
Przejdź do zakładki Układ -> Znajdź gadżet: Archiwum bloga -> Edytuj -> Styl: Lista -> Zapisz
Jak dodać strony do menu pod nagłówkiem
Aby je tam dodać, należy je najpierw utworzyć w zakładce Strony. Następnie w zakładce Układ -> znajdź gadżet Strony. Zaznacz, które strony mają się tam pojawić, a następnie kliknij Zapisz.
Jak dodać ikony, typu Facebook, Twitter do kolumny bocznej

Szablon wymaga samodzielnego dodania ikon, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, YouTube, Instagram, Bloglovin. Aby tego dokonać przejdź do zakładki Układ. Znajdź gadżet w kolumnie bocznej Ikony,  następnie wklej tam następujący kod:

<div id="icons">
<a href="http://facebook.com"><i class="fa fa-facebook fa-2x"></i></a>
<a href="http://twitter.com"><i class="fa fa-twitter fa-2x"></i></a>
<a href="http://instagram.com"><i class="fa fa-instagram fa-2x"></i></a>
<a href="http://google.com"><i class="fa fa-google-plus fa-2x"></i></a>
<a href="http://pinterest.com"><i class="fa fa-pinterest fa-2x"></i></a>
<a href="http://youtube.com"><i class="fa fa-youtube fa-2x"></i></a>
<a href="http://tumblr.com"><i class="fa fa-tumblr fa-2x"></i></a>
<a href="http://bloglovin.com"><i class="fa fa-heart fa-2x"></i></a>
</div>

Jak łatwo zauważyć każda linijka to jedna ikona. Jeśli, którejś nie potrzebujesz to po prostu usuń zbędny wiersz. Jeśli chcesz dodać inną ikonę (niestety nie wszystkie są dostępne), skorzystaj z kodów na tej stronie. Oczywiście zamień linki typu http://facebook.com na link do twojego fejsbukowego profilu lub fanpage’a itd.

Jeśli chcesz, aby gadżet wyglądał tak samo jak w wersji demonstracyjnej, usuń tytuł gadżetu.

Jak dodać zdjęcie i tekst Witam na moim blogu

Przejdź do zakładki Układ, znajdź gadżet Witam na moim blogu. Dodaj dowolne zdjęcie. W polu Tytuł wpisz dowolny tekst typu „Cześć!” a w polu Podpis kilka zdań o sobie lub blogu. Możesz też dodać link do dowolnej strony, np. O Mnie (jeśli taką wcześniej utworzyłeś w zakładce Strony)

Jak dodać gadżet/wtyczkę Instagram na bloga

Przejdź do zakładki Układ. Znajdź gadżet Instagram. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie. Następnie przejdź na stronę: snapwidget.com. Na pierwszym kafelku na którym znajduje się napis „A responsive grid of Instagram photos. Supports username filtering.” kliknij „Create your Free widget”.

Kliknij na pole Username. Pojawi się tam twoja nazwa użytkownika z Instagrama oraz okienko. Kliknij zielony przycisk Authorize.

Następnie wypełnij resztę pola formularza:

Responsive: Yes

I to wszystko. Teraz wystarczy, że naciśniesz Get Widget i skopujesz kod, który pojawił się w wyskakującym oknie i wkleisz go do gadżetu, który wcześniej dodałeś. Oczywiście gadżet możesz dowolnie przemieszczać w obrębie Układu

Jak zmniejszyć lub zwiększyć czcionkę główną na blogu

Przejdź do zakładki Szablon. Przycisk Dostosuj -> Zaawansowane -> Tekst strony

Jak zmienić szerokość paska bocznego

Przejdź do zakładki Szablon -> Dostosuj -> Dostosuj Ustawienia szerokości -> Prawy pasek boczny.

Jak ustawić standardową wersję mobilną dostępną dla blogów na Bloggerze/Blogspocie

Jeśli z jakiś przyczyn wolisz domyślną wersję mobilną Bloggera. Możesz ją włączyć w zakładce Szablon -> Na komórkach -> Tak, na urządzeniach przenośnych pokazuj szablon w wersji mobilnej.

Jak ustawić wersję responsywną na urządzeniach przenośnych - jeśli się nie wyświetla

Przejdź do zakładki Szablon -> Na komórkach -> Nie, na urządzeniach mobilnych pokazuj szablon w wersji na komputery.

Jak dodać ikonki społecznościowe pod każdym wpisem

Przejdź do Układ -> Posty w blogu (Edytuj) -> Skonfiguruj posty w blogu -> Zaznacz Pokaż przyciski udostępniania, a następnie naciśnij Zapisz

Jak usunąć gadżet 'Technologia Blogger.' z kolumny bocznej

Przejdź do Układ -> Informacje o źródle (Edytuj) -> Skonfiguruj informacje o źródle -> Usuń -> OK

Jak wyświetlić Archiwum bloga w formie rozwijanej listy

Przejdź do Układ ->Archiwum bloga (Edytuj) -> Konfiguruj archiwum -> Styl: Menu -> Zapisz

Jak pogrubić obramowanie wokół strony?

Przejdź do SzablonEdytuj kod HTML -> Znajdź linijkę 35. Powinien znajdować się tam kod:
.main-inner{border:1px solid $(main.border.color);.

Zamień 1 na 2 lub 4, a następnie kliknij Zapisz Szablon

Jak wyjustować wszystkie teksty?

Tworzyłam ten szablon, aby był jak najbardziej uniwersalny – tj. nie narzucał czy tekst wpisów jest wyjustowany czy nie, bo to każdy możne sobie sam ustawić podczas tworzenia każdego wpisu. Poza tym, to kwestia sporna, czy teksty powinno się justować, a w szczególności czy powinno się to robić w wersji mobilnej. Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz, aby wszystkie teksty były wyjustowane, to przejdź do zakładki Szablon -> Edytuj kod HTML. Powyżej tego kodu (aby go znaleźć kliknij na kod, następnie wpisz w okienko, które się pojawiło: /* Custom Code i kliknij „enter”):

/* Custom Code

wstaw:

.post-body{text-align: justify}

lub jeśli chcesz, aby tekst nie był wyjustowany w wersji na komórki, użyj tego kodu:

@media(min-width: 500px){.post-body{text-align: justify}}

Oczywiście ten drugi kod zadziała tylko wtedy jeśli dodatkowo nie justujesz swoich tekstów manualnie.

Problemy

Powiązane wpisy się nie wyświetlają!

Aby powiązane wpisy się wyświetlały, trzeba dodać etykiety do wpisów. Aby dodać etykiety (inaczej czasem nazywane kategoriami lub tagami), należy przejść do zakładki Posty, otworzyć wpis do którego chcemy dodać etykiety, po prawej stronie jest kolumna Ustawienia Posta, gdzie jest dział Etykiety. Tu należy wpisać swoje lub wybrać z tych, które zostały już wcześniej dodane (wtedy wystarczy na nie kliknąć).

Jeśli na całym blogu do danej etykiety przyporządkowany jest tylko jeden wpis – to ten wpis nie będzie wyświetlał żadnych powiązanych wpisów. Jeśli do wpisu jest przyporządkowanych kilka etykiet, to etykieta z której pobrane są wpisy jest wybierana losowo – więc jeśli wpis ma dwie etykiety: moda, uroda, gdzie „moda” jest przyporządkowana do 2 wpisów na całym blogu, a uroda do 10. To raz pod wpisem może wyświetlać się 3 wpisy, a czasem tylko jeden.

Usunąłem link do Twojej strony ze stopki i blog przestał się poprawnie wyświetlać!

Jak zaznaczyłam wcześniej, używając tego szablonu zgadzasz się, aby link do mojej  strony był w stopce. Jeśli Ci to nie pasuje z różnych względów, to nie używaj tego szablonu. Polecam więc zainstalowanie innego.

W wersji mobilnej jest wielka biała 'dziura' po prawej stronie bloga

Aby wersja responsywana wyświetlała się poprawnie, należy mieć odłączony gadżet „Pasek nawigacyjny” w Zakładce Układ. Jeśli wyświetla Ci się na blogu, to go wyłącz (zakładka Układ, znajdź gadżet Pasek nawigacyjny -> Edytuj -> Wyłączone -> Zapisz)

Jak wstawić przycisk Czytaj Dalej?

Szablon ten nie skraca automatycznie wpisów, należy je skracać manualnie. Jak to zrobić pisałam w jednym z moich wpisów, czyli TUTAJ

Jak usunąć obramowanie strony?

Przejdź do zakładki Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Obramowanie i linie -> Obramowanie główne. Wybierz kolor biały lub przeźroczysty. Zastosuj do bloga

Popularne wpisy są zamazane

Blogger zmienił ostatnio wygląd linków do zdjęć w gadżecie Popularne Posty. Na niektórych blogach po kilku dniach linki powróciły do poprzedniego wyglądu na innych już nie.

Jeśli ten problem Cię dotyczy przejdź do zakładki Szablon -> Edytuj Kod HTML -> kliknij na kod, a następnie użyj kombinacji klawiszy np. CTRL + f i w okienku, które się pojawiło wpisz: 72- i kliknij enter.

Jeśli znaleziony kod wygląda tak:

/s72-c/g

należy zamienić na ten:

/w72-h72-p-nu/g

Jeśli natomiast tak:

/w72-h72-p-nu/g

to na

/s72-c/g

a następnie kliknij: Zapisz Szablon

UWAGA: Jeśli żadne z powyższych nie działa należy zamienić kod:

/w72-h72-p-nu/g

na

/w72-h72-p-k-nu/g

UWAGA: Jeśli żadne z powyższych nie działa należy zamienić kod (w zależności co obecnie tam macie):

na

/s72-c-k-no/g

lub:

/w72-h72-p-k-no-nu/g

Problem polega na tym, że wiele blogów ma inne kody więc trzeba próbować.

Instagram nie pobiera nowych zdjęć

Instagram zmienił regulamin, przez co strony oferujące gadżety na Instagrama także musiały zmienić sposób działania swoich gadżetów. Obecnie aby dodać gadżet Instagrama na swoją stronę, trzeba potwierdzić, że jest się właścicielem konta z którego chcemy wyświetlać zdjęcia. Wszystko sprawdza się do tego, że po prostu trzeba być zalogowany na swoje konto w momencie generowania wtyczki.

Jeśli na Twoim blogu nie wyświetlają się nowe zdjęcia z wtyczki wygenerowanej na snapwidget.com, to należy ją dodać ponownie. Sposób w jaki to zrobić jest podane w punkcie „Jak dodać gadżet/wtyczkę Instagram na bloga”

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat tego konkretnego szablonu pisz je w komentarzach. Szanuj mój czas, tj. pamiętaj, że nie udzielam darmowej pomocy blogowej poprzez e-maila. Jeśli do mnie napiszesz, wtedy twoje zapytanie zostanie wycenione lub jeśli uznam, że dajesz mi do zrozumienia, że oczekujesz pomocy za darmo, Twoja wiadomość zostanie bez odpowiedzi.

Jeśli podoba Ci się szablon zalajkuj mój Fanpage i bądź na bieżąco z instrukcjami jak go udoskonalić, np. przygotować przyciągające uwagę bannery na pasek boczny.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

 • Szkoda, że nie ma takiego dla WordPress

 • Piękny! Pobrałam i zainstaluję na dniach. Dziękuję :)

 • Wszystkie Twoje szablony zapisuję, ale ten konkretny używam (wprowadzę jednak kilka zmian ;))

 • Patrycja Miziołek

  Dzięki, skorzystałam! Jest mega <3

 • dziękuję za piękny szablon – nieco dostosowałam do własnych potrzeb – rewelacja! :)

 • Justine xxx

  Witam, mam pewien problem z dodaniem ikonek takich właśnie jak facebook czy instagram… postępowałam zgodnie z podaną instrukcją nawet kilka razy, ale niestety nie udało się, byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :)

  • Proszę prześlij mi link do Twojego bloga, inaczej nie mogę sprawdzić co jest nie tak.

   • Justine xxx
    • Z tego co tam zauważyłam, nawet nie masz dodanego widgetu gdzie mogłabyś wstawić te ikony. W którym momencie instrukcji nie wiesz co robić (proszę o konkretny fragment)?

     • Justine xxx

      na to wychodzi, że nie potrafię zainstalować widgetu, jak to zrobić?(jestem nowa w blogowaniu) i jeżeli zainstaluje już widget to wszystko powinno działać?

     • Musisz mi napisać, którego fragmentu w instrukcji dodawania ikon nie rozumiesz, bo z mojego punktu widzenia jest to bardzo prosto opisane, więc nie wiem nawet co miałabym Ci napisać, skoro według mnie prościej się już nie da.

      Z tego co zauważyłam dodałaś już potrzebny widget, więc po prostu postępuj dalej z instrukcją, tj. wklej do niego i dostosuj sobie podany w instrukcji kod.

     • Justine xxx

      zrobiłam tak jak w instrukcji, dodałam gadżet(tekst) przekopiowałam podane linki(w miejsce fb dodałam link do swojego profilu) i efekt jest taki jak na stronie

     • Po pierwsze otwórz widget, usuń wszystko co tam wstawiłaś. Kliknij „Edytuj kod HTML”, a następnie wklej kod podany we wpisie.

     • Justine xxx

      udało się dziękuje bardzo :)

 • Zakupoholiczka 96

  Nieumiem go zainstalować u mnie na blogu :( Mam pobranego i co dalej?

 • Gramy o Tron

  Piękny szablon! Mam tylko jeden problem… na stronie głównej pokazują się całe posty zamiast krótkiego wpisu i „czytaj dalej”. Jak to naprawić?

  • To trzeba przy każdym wpisie ustawiać samodzielnie, tj. nacisnąć kursorem w miejscu gdzie tekst ma się urywać i nacisnąć ikonkę na pasku narzędzi, która wygląda jak przerwana kartka – „Wstaw zwijanie tekstu”.

   • Gramy o Tron

    Rada idealnie pomogła !! Bardzo dziękuję:) szablon piękny!
    A jeszcze jedno pytanie… nie wiem dlaczego ale kazdy post ma inna czcionke… cos popsulam?

    • Musiałabym zobaczyć Twój blog. Czy teksty piszesz bezpośrednio w Bloggerze, czy gdzie indziej i je dopiero później wklejasz do Bloggera?

     • Gramy o Tron

      A to chetnie pokaze :) gramyotron.blogspot.com
      A najpierw pisze w wordzie a potem wklejam jako nowy post i tam tez redaguje

     • Czcionka wszędzie jest identyczna, tj. nazywa się u Ciebie Trebuchet ms, tyle że w jednym wpisie masz ją małą a w innym dużą. Może sama ją pomniejszyłaś? Musisz ją po prostu powiększyć do normalnej (ikonka dwóch literek T na pasku narzędzi). Jeśli to nie pomoże, to najlepiej po prostu usnąć manualnie z kodu „font-size: small;” w polu HTML (obok przycisku Nowy Post).

      Druga opcja jest taka, że kopiując z innego programu, kopiujesz sformatowany już tekst, więc po wklejeniu do Bloggera tekst zachowuje wszystkie cechy tekstu (wielkość, czcionkę, pogrubienie itp) z innego programu, dlatego najlepiej wklejać teksty z innych programów do pola HTML a następnie przechodzić do pola Nowy Post.

 • fosken

  Świetny szablon ; ) Właśnie załadowałem. Tylko mam takie małe pytanie, da się zmienić w nim rozmiar tytułu bloga? I jeżeli tak to jak.. :) bo zmiana w zaawansowane/tytuł bloga – wartość px, nic nie daje.

  • No tak, właśnie zauważyłam, że rozmiar tytułu jest ustalony w CSS, w sumie nie wiem po co :P Muszę to zmienić. Aby usunąć to w CSS to trzeba przejść do Szablon -> Edytuj kod HTML -> i znaleźć tam, co i tak jest już sporym wyzwaniem, no chyba że się kliknie na kod i wtedy CTRL+F i znajdzie się ten oto cudny fragment:

   .Header h1 {
   font: $(header.font);
   color: $(header.text.color);
   text-shadow: $(header.shadow.offset.left) $(header.shadow.offset.top) $(header.shadow.spread) rgba(0, 0, 0, .2);
   padding-top: 40px;
   letter-spacing: 10px;
   font-size: 100px;
   }

   a z niego usunie się:
   font-size: 100px;

   a dalej to już tylko zapisać i śmiało można zmienić w edytorze.

 • Plastycyzm

  Szablon chętnie wykorzystuję, mam tylko jeden problem podczas dodawania tekstu, mianowicie zdjęcie dodawane w tekście zawsze wyrównuje mi do lewej (mimo ustawienie np. wyśrodkowania), nie jestem również w stanie dodać zdjęcia obok wpisanego tekstu. W czym problem?

  • No cóż, aby jednak móc sobie wyśrodkować proponuję udać się do Szablon -> Edytuj kod HTML, tam znaleźć ten oto fragment:

   .post-body .separator{
   text-align: inherit!important;
   }

   i sobie go usunąć, a potem można go już wyśrodkowywać do prawej, lewej, co kto lubi :P

   Świetnie, że się pytasz w czym problem, bo już Ci piszę, problem nazywa się Firefox! a dokładne pisząc tabelki w Firefoksie, a do tego można byłoby jeszcze dodać responsywany layout i tym oto sposobem nie można oblewać obrazu tekstami w tym szablonie. Właściwie to pewnie i można byłoby coś na to poradzić, ale musiałabym nad tym trochę posiedzieć. Może wypuszczę wkrótce, tj. do 2 miesięcy, jakiś większą aktualizację tego szablonu. Obecnie jednak oblewanie tekstem jest niemożliwe.

   • Diana Głuch

    Możesz podać który to numerek jest bo niestety nie mogę znaleźć tego kodu…

    • Aby znaleźć poszukiwany fragment kodu, naciśnij na kod kursorem (gdziekolwiek), następnie naciśnij skrót na klawiaturze Ctrl+F. Pojawi się małe okienko w prawym górnym rogu pola z kodem. Wklej tam:

     .post-body .separator

     i naciśnij enter. W ten sposób możesz szukać dowolnych fragmentów kodu.

     • Diana Głuch

      Niestety jest napisane – że nie istnieje taki kod jesli tak robie. Po prostu po numerkach sądzę ze bym go szybciej znalazła i usunęła.

      Ps. Szablon jest genialny!

     • Diana Głuch

      juz mam, dziekuje:)

 • http://www.lavitaebella.com.pl

  bardzo dziekuje, ciesze sie ze trafilam na Twoja strone, bardzo duzo mi pomogl blog w tworzeniu mojego. cenne wskazowki, wszystko jasne, czytelne, piekne szablony… bardzo dziekuje i pozdrawiam:)

 • Magdalena Bolek

  Witam. Nazywamsię Magda i jakiś czas temu zaczęłam korzystać z Twojego
  szablonu na blogi HIPSTERSKI, mój adres to:
  http://neverwithoutglasses.blogspot.com/ mam problem ponieważ wyłączyłam
  pasek nawigacyjny i zamiast niego pojawia mi się czarna kreska, czytałam
  cały wpis i komentarze pod nim ale chyba nikt nie miał tego problemu i
  nie znalazłam odpowiedzi.Pomożesz?;)

  • Ta kreska to właściwie tam powinna być :), ale jeśli jej nie chcesz, to po prostu przejdź do Układ -> Edytuj kod HTML -> i znajdź ten fragment:

   body .navbar {
   height: 20px;
   background-color: #000;
   }

   i następnie go usuń.

 • Anna S

  Aj szablon jest śliczny!!! Dziękuję :)

 • Piękny szablon, zainstalowałam! Dziękuję! Czy opcja „czytaj dalej” jest wpisana w ten szablon? U mnie wyświetla się cały wpis, a że teksty mam raczej długie, chętnie wprowadziłabym czytaj dalej w ramce, tak jak w tym szablonie. Jak to zrobić?

  • Rozwiązanie na to samo pytanie podawałam parę komentarzy niżej :) Jest tam nawet wklejona ikonka, którą należy kliknąć, aby wstawić „Czytaj Dalej”.

 • Pola

  dziękuję- zainspirowałaś mnie do stworzenia prostego i ślicznego bloga o fotografii ślubnej :) tak zależało mi na widgecie instagrama, że od razu go założyłam i wrzuciłam parę postów :D uzupełniłam już bloga o dwie notki. to wszystko wygląda świetnie, przejrzyście.

 • Dziękuję za ten świetny szablon! Strasznie się cieszę,że znalazłąm Twój blog! Zastosowanie szablonu i dopasowanie wszystkiego do moich wymóg zajęło mi załędwie z godzinę (przy czym jestem daleja od programowania i HTML i ciężko radzę sobie z tym wszystkim) ! Wczoraj siedziałam CAŁY dzień i nic mi się nie udało! Dziękuję jeszcze raz :* !

 • Paulixx5

  a czy da się usunąć te czarną kreskę odddzielającą tło? :)

  • Tak, da się. W „Układ” -> „Edytuj kod HTML”, znajdź:

   .main-inner {
   border: 2px solid #000;
   padding: 70px;
   }

   i usuń:

   border: 2px solid #000;

   • Diana Głuch

    czy dowiem się gdzie znaleźć ten kod? pod jakim numerkiem jest?

    • border: 2px solid #000; powinien znajdować się w okolicach 297

 • pk

  witam, szablon jest super ale mam problem z archiwum bloga i etykietami. Sa widoczne w szablonie ale nie wyswietlaja sie na stronie i nie wiem w czym jest problem, ze tak sie dzieje

  • Żeby zobaczyć co jest nie tak, to muszę dostać od Ciebie link do Twojego bloga.

   • pk

    witam ponownie, problem sie wlasciwie sam rozwiazal. po pierwszym poscie i dodaniu etykiet sekcje archiwum bloga i wlasnie etykiety pojawily sie na blogu. Przepraszam za zamieszanie.

    Ale w miedzyczasie pojawil sie nowy problem, ktory z pewnoscia wymaga juz interwencji w html-a. Personalizujac szablon zmieniłam trzcionke tytulu bloga, postów i gadzetów. Problem w tym, ze przy wchodzeniu w bloga najpierw pojawia sie przez ułamek sekundy trzcionka pierwotna a potem dopiero zmienia sie na te ustawiona przeze mnie. Tak to wyglada na moim komputerze. Gdy wchodziłam na bloga z innego komputera to w ogole wyswietlila sie trzcionka pierwotna i dopiero po kliknieciu w link posta pojawila ta zmieniona.

    Link do mojego bloga:
    http://simpledishblog.blogspot.co.uk/
    Bede wdzieczna za pomoc

    • A czy wcześniej, tj. przed używaniem tego szablonu nie miałaś podobnych problemów z czcionką? Tj. w domyślnych szablonach Bloggera występuje ten problem „naturalnie”, tj. czcionka z Projektanta szablonów ładuje się wolniej od strony, a przed załadowanie wyświetlają się czcionki domyślne, takie, które są zdefiniowane w innych miejscach szablonu, np. te jako domyślne w Projektancie. Aby to jednak zmienić, tj. aby ten efekt nie występował, należy nie definiować czcionek w Projektancie Szablonów Bloggera, tylko bezpośrednio w CSS, a dokładnie w elemencie, którego czcionka dotyczy. Dla tytułów wpisów byłby wiec to:

     h3.post-title, .comments h4{
     font-family: Philosopher;
     }

     Do tego trzeba byłoby pobrać czcionkę z Google Fonts, w Twoim przypadku byłoby to (niestety nie chce się wkleić cały):

     i wstawić ją gdzieś w części , najlepiej przed kodem CSS.

     Problem jest jednak taki, że ta czcionka nie ma polskich znaków, więc nie wiem czy to akurat dobry wybór.

     • pk

      dziekuje, chyba juz wszystko ustawiłam sobie, aby nie było problemu z trzcionka. Ale mam jeszcze drobny szczegół do poprawienia.. tekst postu jest minimalnie przesuniety w stosunku do zdjecia a chciałabym aby teskst i zdjecie konczyly sie idealnie w jednej linii. w którym miejcu w html- u musze to zminic? przesylam link na ktorym widac jak to wyglada w tej chwili. z gory dziekuje http://simpledishblog.blogspot.com/2015/12/sledz-po-finsku.html

     • Problem jest taki, że to nie jest wynik działania szablonu. To niestety Ty sama ustawiłaś tak położenie swoich zdjęć, że są wyrównane do prawej zamiast do lewej, lub co prawdopodobniejsze same się tak domyślnie ustawiły. Przy wstawianiu zdjęć do wpisu, należy wybierać opcję „Do lewej” (widoczna po kliknięci na zdjęcie we wpisie).

      Dużo lepszym rozwiązaniem, niestety jest to opcja dla tych, którym nie przeszkadza poruszanie się po kodzie, jest po otwarciu wpisu (w zakładce Posty), kliknąć na przycisk HTML, który jest widoczny po pawiej strony i tam wstawiać zdjęcia i wybierać:

      Wyrównanie obrazu: brak

      Aby teraz zmienić położenie swoich zdjęć, należy przejść do zakładki Posty -> otworzyć wpis -> kliknąć na zdjęcie, pojawi się pasek z opcjami, należy wybrać „Do lewej”.

     • pk

      Bosko! dzieki! nie wpadłam, zeby wyrównac do lewej tylko wysrodkowywałam i dziwiłam sie ze jest przesuniecie w stosunku do teksu. teraz jest super. jeszcze raz dzieki

 • W końcu trafiłam na skórkę, którą można samemu edytować, nawet, jak się jest takim żółtodziobem jak ja! Świetna robota :) Ale nie obejdzie się bez pytania: jak można zmienić kolor kresek: tych co pojawiają się przy gadżetach, na końcu postów i ramki „czytaj dalej”. Próbowałam „coś” znaleźć w kodzie, ale niestety bezskutecznie :(

  • Wow, ten komentarz był dwa miesiące temu … jakoś mi umknął o_O

 • Udało mi się ;-)

  Mam tylko jeden kłopot – jak przenieść komentarze z disqusa na bloga?

  Zniknęły mi ;/

  • Niestety, pomoc blogowa, tj. konfiguracja tego szablonu nie obejmuje pomocy w zakresie instalowania wszelkich dodatków na blogu od stron „trzecich”.

   Jeżeli jednak miałaś już przedtem Disqusa na blogu, to instalując nowy szablon, usunęłaś zapewne kod, który się sam wkleja w szablon podczas powiązywania bloga z Disqusem. Jak ponownie zainstalować komentarze na swoim blogu szukaj na stronach, które tego dodatku dotyczą, czyli Disqusa – ma on bardzo szeroko opisane sposoby postępowania w takich przypadkach.

   • Dziękuję uprzejmie za odpowiedź ;-)
    Zainstalowałam raz jeszcze i komentarze są ;-)

    Dziękuję też za możliwość skorzystania z szablonu.
    Bardzo, bardzo.

    Pozdrawiam!

    M.

 • Ania

  Dziękuję za szablon ;)

 • zielonyseler

  Cześć. Szablon super. Szukałam czegoś prostego i mam, Dziękuję. Mam tylko jedno pytanie dlczego wyszukiwarka haseł na moim blogu nie działa? To kwestia ustawień?

  • Czy mogę otrzymać link do Twojego bloga?

   • zielonyseler

    Oczywiście chociaż wydaje mi się, że to problem ze strony bloggera. Jakby z opóźnieniem trafiały do niego informacje i dlatego nie może odnaleźć ( szwankuje wyszukiwanie na moim blogu. Wyszukiwanie w internecie ma się dobrze) mój blog mamycel.blogspot.com pozdrawiam

    • Weszłam na Twojego bloga, wpisałam hasło w pole wyszukiwania i pokazało wpis, który szukałam, więc wydaje się, że wszystko działa. Być może wcześniej było po prostu za mało wpisów na blogu – poza tym nowe wpisy mogą nie wyświetlać się od razu w wynikach wyszukiwania.

     • zielonyseler

      Dzięki, też mi się tak wydawało gdy sprawdzałam po moim pierwszym wpisie u Ciebie. Jeszcze raz dzięki za fajny szablon i pomoc :)

      W dniu 29 grudnia 2015 18:34 użytkownik Disqus napisał:

 • Adaaams

  Witam, ponieważ jestem początkującym blogerem… Czy ktoś mógłby mi dać instrukcję jak zainstalować szablon na bloga? :) Moja koleżanka go potrzebuje :)

  • Nie bardzo rozumiem pytanie :P Instrukcja do tego szablonu znajduje się w powyższym wpisie. Ogólną instrukcje jak zainstalować szablon na Bloggerze można znaleźć dosłownie wszędzie – wystarczy swoje pytanie wpisać w Google. Nawet na YouTube jest tego pełno.

 • Bardzo fajny!

 • Tak jak piszesz szablon jest po prostu piękny, zresztą jak każdy inny, ale ten ma to coś, co sprawiło że chce i mam go u siebie. Nie znalazłam w komentarzu, próbowałam w kodzie, jak nazywa się czcionka w nagłówku ?

  • Ta w tytule? To najzwyklejsza: Courier New

 • ohhhhhsee

  Chciałam się zapytać, jak przy stronie głównej zwęzic caly post i dodac to READ MORE. Chodzi mi o to, że jak jest początek bloga to wyskakuje cały post, a ja nie chciałabym tak mieć :/

 • Ania

  Mam pytanie, na moim blogu zdjęcia które powinny być na środku zjechały znacznie w lewo i nie wygląda to za dobrze… co powinnam zrobić żeby to naprawić? (Przy tworzeniu posta zaznaczyłam, że chcę aby były na środku)

 • Pasja

  Cześć! Świetny szablon. Mam tylko jedno pytanie.. Czy i jak mogłabym zamienić przyciski Pinterest pod każdym postem na Licznik +1 Google Plus? :)

  • Podejrzewam, że go stamtąd usunęłam … ale pod koniec tego miesiące ukażą się aktualizacje, więc jest szansa, że się tam z powrotom pojawi.

   Samemu, to byłoby z tym trochę pracy, bo to już trzeba byłoby przykleić kod z domyślnego szablonu szablonu i go odpowiednio ostylować, tj. wpasować zamiast ikonki Pinterest w ten szablon, co wcale nie jest takie proste, bo to interaktywny przycisk, a nie ikonka.

 • Agnieszka Pawluk

  Nie wiedziec czemu, kiedy ściągam szablon i próbuję go rozpakować, wyskakuje mi komunikat, że „Dla tego typu pliku, nie jest obsługiwane wypakowanie”

  • A jaki typ pliku ma ściągnięty nierozpakowany szablon? I w jaki sposób go rozpakowujesz?

 • Paulina Sosińska

  Mam pytanie, dlaczego jak ściągam szablon, to wyskakuje, że folder jest pusty?

  • Bardzo ciekawa zagadka, szczególnie, że ten plik nie ma folderów :P Prosiłabym o więcej informacji, co jest tak naprawdę puste.

   • Paulina Sosińska

    Chodzi o to, że jak ściągnę i chcę rozpakować, to nie ma co rozpakować, jakby nic nie było, żadnego pliku.

    • Przetestowałam (ściągnęłam i rozpakowałam) i działa, więc za bardzo nie wiem w czym może być problem. W jaki sposób je rozpakowujesz? Jak się nazywa pobrany plik, jakie ma rozszerzenie?

 • Magda

  Świetny szablon! Właśnie reaktywuje bloga i umieszczę ten szablon u siebie.
  http://www.magfit.pl

 • Witam, bardzo chcialabym zaistalowac ten szablon na swim blogu. Tzn bardziej zamienic ten z blogspota na hipsterski. Czytam czytam i nic pojmuje ! Nie wiem jak sie do tego zabrac, prosilabym o pomoc :) dziekuje

  • Musisz napisać z czym konkretnie masz problem, bez tego nie jestem w stanie Ci pomóc.

 • Bardzo dziękuję za świetny szablon i instrukcje :D

 • dziękuję bardzo za szablon :)

 • Bardzo dziękuję za szablon – właśnie czegoś takiego szukałam :) Teraz pora na zabawę z dostosowaniem :)

 • Barbara

  Super ♥ Szukałam czegoś takiego, gdyż technicznie leżę , dziękuję!
  Pytanie co do szablonu jeszcze – wszystko ładnie

 • Barbara

  Super ♥ Szukałam czegoś takiego, gdyż technicznie leżę , dziękuję! Nawet taki laik jak ja sobie poradził – jesteś wielka.
  Pytanie co do szablonu jeszcze – wszystko ładnie chodzi tylko baardzo chciałabym zmniejszyć wielkość zdjęć na prawym pasku, w najpopularniejszych wpisach – są ogromne. Można je zmniejszyć? Gdy manewrowałam szerokością paska bocznego to nieładnie ścina podgląd najpopularniejszych postów. Proszę o wskazówki jak to zrobić:)
  ps.Estetyka szablonu bardzo w moim guście, dzięki dzięki dzięki ;-))

  • Przepraszam za opóźnienie w odpisywaniu. Trochę już minęło, ale jeśli to nadal aktualne, to proszę napisać jeszcze raz i podać adres bloga.

 • Weronikq

  Jak mogłabym usunąć te zakładki ” strona główna” , „o szablonie” itp?

  • A zainstalowałaś już szablon? Bo z tego co wiem to raczej one nie instalują się razem ze kodem.

 • Uschły Heban

  Dzień dobry ;)
  Czy jest możliwość usunięcia lub zmiany koloru tej czarnej cienkiej obramówki?
  +Mogę zmienić napisy tych gadżetów po prawej tak, by nie były napisane wersalikami?

 • Violetta Z

  Dziękuję za możliwość skorzystania z tak fajnej darmowej skórki :) U mnie też niektóre zdjęcia się przesunęły ale po ich usunięciu i ponownym załadowaniu są na swoim miejscu. Trochę mi czasu zajmie z podmienianiem tych wszystkich fot ale nie ma co narzekać gdy blog w końcu wygląda jak trzeba :) Jeszcze raz, dziękuję :)

 • Dziękuję pięknie za szablon:) Jest piękny i przejrzysty. Pozdrawiam

 • Renata R

  Kiedy dodaje ikony typu Instagram, Facebook to mam białe pole…nie wyświetlają mi się :(

  • Właśnie jeszcze raz zaktualizowałam szablon, więc najlepiej byłoby, gdybyś po prostu jeszcze raz przeszła całą instalację :)
   Jeśli nie masz na to ochoty to po prostu jeszcze raz skopiuj/wklej kod ikon. Tym razem na pewno powinny już zadziałać.

 • Na moim blogu http://zaprojektujswojswiat.blogspot.com/ słowo „Powiązane” wyświetla się z błędem (powiązane wpisy w poście). Co zrobić?

  • Muszę sprawdzić, skąd ten błąd.
   Aby to usnąć przejdź do zakładki Szablon -> Edytuj kod HTML, znajdź „PowiÄ…zane wpisy z:” w kodzie, a jak już znajdziesz to po prostu popraw błąd. Do znalezienia kodu wykorzystaj skróty klawiszowe z F (po wcześniejszym naciśnięciu kursorem na kod).

 • Pobieram na próbę ten szablon, bo chyba trafia w mój gust. Niedługo zamierzam sama nauczyć się budowania własnych szablonów, ale ładny blog chce mieć już teraz. Oczywiście w momencie budowy własnego szablonu nie będę tego robiła na czyjejkolwiek pracy, sama nie lubię, kiedy ktoś moją pracę podszywa pod swoją, więc całkowicie rozumiem. Na Twojego bloga, będę zaglądać częściej.

 • podtlenek

  Pobrałam szablon, ale nie ma u mnie przycisku „prześlij komentarz”. Zainstalowałam drugi raz i wciąż go brak, co robić?

  • A czy w ogóle masz włączone komentarze na blogu i w opublikowanych wpisach?

   • podtlenek

    Jejku, przepraszam, zagapiłam się i nie włączyłam tej opcji przy edycji postów. Jeszcze raz przepraszam za zmarnowany czas. Szablon jest bardzo ładny tak swoją drogą :)

 • Dorota Białek

  Dziękuję za ten szablon, już działa u mnie na blogach :) http://kursykrokpokroku.blogspot.com/ tylko mam taki w sumie nie problem, ale jak łamie tekst w poście i dodaję „czytaj dalej”, to widżet, który mam pod postem z linkami zmienia swój wygląd i nie wygląda to ładnie, czy jest jakiś sposób aby te linki były takie same?

  • A czy możesz dodać ten przycisk do któregoś wpisu, bo chciałabym sprawdzić o co dokładnie chodzi.

   • Dorota Białek

    Już dodałam, można teraz zobaczyć: http://kursykrokpokroku.blogspot.com/

    • Ten problem wynika, z tego że Linkwithin wkleja się w kod „Czytaj Dalej”, co jest błędem, tylko nie wiem czego, czy Linkwithina czy szablonu, bo wiem że ten problem czasem występuje też na innych blogach. W jaki sposób instalowałaś LinkWithin?

     Jeśli chcesz to poprawić, to należy manualnie wstawić kod LinkWithin:

     do kodu wpisu w zakładce Szablon -> Edytuj kod HTML. np po tym kodzie.

     • Dorota Białek

      Dziękuję bardzo, już wszystko zastosowałam co Pani poleciła i jest idealnie :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

 • Rebeka Cassatello

  Dziękuję za możliwość ściągnięcia szablonu:) Jest piękny i przejrzysty. Pozdrawiam

 • Można, ale trzeba samemu sobie ją zrobić i dodać do kodu. Ten szablon jej niestety sam z siebie nie wspiera.

 • Baaaardzo dziękuję za ten szablon :) Skorzystałam i mój blog wygląda pięknie :)

 • veneaa

  U mnie niestety ten szablon nie chce się zainstalować, ciągle wyskakuje komunikat „Zapisanie szablonu nie powiodło się.

  Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:

  The new widget with id „Header1″ is invalid, as the limit for the widgets of type Header has been exceeded.” Możesz coś doradzić ?;]

  • Podstawowe pytanie brzmi: czy rozpakowałaś szablon przed jego instalacją? Jakie rozszerzenie ma plik, który instalujesz?

   • veneaa

    Tak rozpakowałam zgodnie z tym co pisałaś, niestety plik odrzuca mi za każdym razem jak chce zainstalować, próbowałam już na różne sposoby i ciągle to samo

    • Wiem, że może już trochę późno odpisuje, ale mogłabyś spróbować usunąć gadżety z pola „header”, tj. gadżet nagłówek i dopiero późnej spróbować wgrać szablon.

 • Jak wstawić zwykły gadżet facebook? Zamiast tylko ikonki standardowy gadżet jak jest na większości blogów?

 • lilka a

  Witam!
  Właśnie ściągnęłam sobie ten szablon niestety nie wyświetla mi się podpis pod postem, czy można coś z tym zrobić? adres-niepotrzebny.blogspot.com

  • Co dokładnie oznacza według Ciebie „podpis pod postem”?

   • lilka a

    Nie ma autora pod postem.

    • W podglądzie szablonu nie ma pokazanego „autora” – więc to znaczy, że ta opcja jest w tym szablonie niedostępna. Jeżeli Twój blog prowadzi jedna osoba, to taka informacja jest zbyteczna, jedynie może być „ozdobą” stopki posta, ale tutaj tego nie uwzględniłam. O sobie jako autorce możesz umieścić informacje w kolumnie bocznej w gadżecie „Witam na moim blogu”. Po to on właśnie jest :)

     • lilka a

      Ok. Dzięki

 • dora

  hej jak można pogrubić to obramowanie bo niestety w tym sposobie co podałaś nie moge znaleść tego kodu

  • No niestety, to jest jedyna metoda, aby znaleźć ten kod i go edytować :)

 • Klaudia

  Dziekuje bardzo za ten szablon. Troche przerobilam po swojemu, ale mam duzy problem z linkwithin, jakbym nie ustawila szerokosci itp., to i tak wyglada to nieestetycznie. klaudiaem.blogspot.de czymoglabys prosze mi cos doradzic? Dziekuje, milego dnia :)

  • Odwiedziłam Twojego bloga, ale tam nie ma Linkwithin?

 • Anna Timowska

  Cześć, szablon ściągnęłam dzisiaj,ale pomimo zrobionej już przez Ciebie zmiany w kodzie odnośnie zamazanych zdjęć przy popularnych wpisach, one dalej wyglądają kiepsko. Czy wyszła jakaś kolejna aktualizacja?

  http://nienormalnakobieta.blogspot.com/

  • Wczoraj Blogger powrócił do poprzednich ustawień, ale chyba nie na wszystkich blogach (chociaż nie wiem jak to możliwe o_O, bo na wersje podglądowej działa wersja po zmianach, a u Ciebie już nie), w każdym razie powinnaś powrócić także do poprzednich ustawień, tj. zamiast

   /w72-h72-p-nu/g

   wstaw tam

   /s72-c/g

   • Anna Timowska

    Pomogło! Dzięki! :)

 • pat

  Hej, łądny, minimalistyczny szablon. Thank you. Mam pytanie: Jak mogę usunąć widget z obramowaniem strona główna na dole?

  • Musisz przejść do zakładki Szablon -> Edytuj kod HTML, tam znajdź

   #blog-pager {margin-bottom: 40px;padding-top: 40px;padding-bottom: 40px;border-top: 1px solid #000000;border-bottom: 1px solid #000000;}

   i zamień go na:

   #blog-pager {margin-bottom: 40px;padding-top: 40px;padding-bottom: 40px;}

   następnie „Zapisz Szablon”

   Chyba, że nie o to pytasz i pod pojęciem „widget z obramowaniem strona główna” rozumiesz zupełnie coś innego

 • Paulina No name

  Dziękuję bardzo za „hipsterski” szablon! :) bardzo ładny i prościutki dla początkującej. Dziękuję :)

 • Bardzo dziękuję za śliczny szablon. Właśnie zmieniłam dotychczasowy i jest super. Trochę teraz zmieniam według Twoich instrukcji pod szablonem. mam jedynie problem z niewyraźnymi zdjęciami w popularnych postach. Zmieniłam kod tak jak zalecasz na /w72-h72-p-nu/g i nie podziałało. Zdjęcia są dalej zamazane. Jak mogę to zmienić ?

  • Problem jest taki, że na niektórych blogach wygląd linków w popularnych wpisach jest taki jak poprzednio, a w innych nowy.
   Jeśli więc u Ciebie problem występuje, to w punkcie Problemy uaktualniłam instrukcję naprawy tego problemu, więc spróbuj ją wykonać.

   Można też zainstalować szablon on nowa, jest tam zmodyfikowany skrypt, który działa już na obie sytuacje.

   • Zmieniłam kod po aktualizacji i już wszystko jest ok :) Pięknie dziękuję :)

 • Sprawdź punkt Problemy i wykonaj co jest tam napisane.

 • Mam mały kłopot (mam zainstalowaną pierwszą wersję szablonu). Chciałam zmniejszyć pasek prawy boczny, ale zdjęcia w gadżecie popularne posty pozostają wciąż duże (nie zmniejszają się z całym paskiem, wychodzą poza). Czy mogę to jakoś ustawić ręcznie w kodzie HTML? Będę wdzięczna za pomoc.

  • Z jakiej przeglądarki i której jej wersji korzystasz?
   Sprawdzałam w Chrome, IE, Safari, Firefox i w żadnej nie ma tego problemu – tj. nie wychodzą poza niego?

   • Przepraszam, za spóźnioną odpowiedź – wszystko już działa. Zwyczajnie przeglądarka nie była zaktualizowana…Dziękuję:)

 • Kochana… Może coś pominęłam, ale… czy jest szansa na usunięcie czarnego paska na górze strony?

  Usunęłam pasek nawigacyjny (który miałam przeźroczysty), teraz jest czarny pasek i nie wiem, czy tak być musi, czy… czy nie.

  Pozdrawiam!

  • A masz zaktualizowaną wersję? tj. tą co jest dostępna do ściągnięcia? bo jeśli tak, to w Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Obramowanie i linie -> Kolor paska górnego. Zmień kolor np. na biały lub przeźroczysty i kliknij „Zastosuj do bloga”.

 • Paula

  Po zainstalowaniu szablonu kiedy wpisuję adres mojego bloga do przeglądarki i próbuje na niego wejść wyświetla mi się reklama home.pl hosting i przekierowuje mnie na ich stronę. Co może być przyczyną?

  • Hmmm .. nie jest mi wiadome, aby ten szablon zawierał jakiekolwiek przekierowanie do strony z home, więc podejrzewam, że jest to problem po Twojej stronie. Czy używasz niestandardowej domeny?

 • Basia

  Hej, po kilkumiesięcznym korzystaniu z szablonu ponownie dziękuję za umieszczenie go i tak szczegółową instrukcję ładowania na stronę, jakoś mi, laiczce totalnej w tym temacie się udało:) Mam jeszcze wielką prośbę, od może ok 2 tygodni wtyczka instagram z podglądem zdjęć nie aktualizuje się, feed zatrzymał się na postach z instagrama właśnie sprzed około 2 tyg, najnowsze wpisy nie są zaciągane do wtyczki na szablonie bloga. Możesz podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić ? Byłabym wielce wdzięczna:) Pozdrawiam ciepło:)

  • Umieszczę najszybciej jak się da rozwiązanie tego problemu pod tym wpisem w dziale problemy. Wszystko przez to, że Instagram zmienił kilka tygodni temu regulamin i teraz strony oferujące gadżety na Instagrama musiały zmienić sposób działania swoich gadżetów. Rozwiązanie jest proste: trzeba na nowo dodać gadżet na blog, bo stary niekoniecznie będzie działał, z tym że trzeba być przy tym zalogowanym na swoje konto.

 • Oczami Humanistki

  Twój szablon trafił mi się jak los na loterii. Uratowałaś mi nim życie. Pół dnia spędziłam na szukaniu szablonów, a żaden z nich mi nie odpowiadał, bo nie umiałam ,,poszperać” w nim tak, aby pasował do mojego bloga. Dopiero jak ściągnęłam Twój szablon to wszystko mi się tam ułożyło. Jeszcze raz wielkie dzięki!
  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Zainstalowałam ten szablon parę tygodni temu u siebie na blogu i wszystko działa super, ale..dodałam ostatnio kategorie w stromach i pokazuje mi się komunikat „Pokazywanie postów oznaczonych etykietą..”. Chciałam go usunąć, ale sposoby znalezione w internecie nie działają. Jak mogę usunąć ten komunikat? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  • Ale czy chodzi Ci o komunikat, który tylko widać po tym jak kliknie się na jakąś etykietę?

   • Hmm no tak. Skopiowalam linki adresów poszczególnych etykiet i ustawiłam jako konkretne kategorie i teraz kiedy się w którąś z nich klikam to wyskakują posty oznaczone tą etykietą i wcześniej wspomniany komunikat nad nimi.

    • Jeżeli w ogóle nie chcesz, aby ten komunikat był widoczny, to przejdź do Szablon -> Edytuj kod HTML. Znajdź linijkę kodu z następującym słowem:

     status-msg-wrap

     kliknij na liczbę, która się znajduje koło tego kodu. Część kodu się zwinie. Ten zwinięty kod trzeba usunąć, a więc całą tą linijkę przy tej liczbie. Zaznaczyć i usunąć, z tym że jeśli podczas zaznaczania kod się z powrotem rozwinie, to należy ponownie kliknąć na liczbę obok linijki gdzie znajduje się: status-msg-wrap

 • Trzeba przejść do zakładki Układ. Znaleźć gadżet: Follow Us on Facebook

  Kliknąć Edytuj, a następnie Usuń. Jeśli dostatnie się pytanie czy chce się na pewno usunąć ten element to potwierdzamy.

  • Łukasz Rakowski

   No właśnie nie ma przycisku USUŃ, jest Zapisz lub Anuluj

 • Gabriela

  wiesz może jak usunąć przycisk „czytaj dalej” ? :)

  • Przepraszam za opóźnienie. Nie zauważam Twojego komentarza wcześniej. Czy chcesz po prostu, aby po zwinięciu wpisu, przycisk „Czytaj Dalej” się nie wyświetlał pod wpisem?

 • Bardzo dziękuję za możliwość pobrania tego szablonu. Pozdrawiam!

 • Hej! Użyłam Twojego darmowego szablonu, podlinkowałam wszysko co potrzebne, ale nie widać ilości komentarz i w ogóle nie pojawia się napis np ’10 komentarzy’. Nie wiem dlaczego? http://sylwiabloguje.blogspot.com/

  • Witam :) Używasz komentarzy z Google Plus. Szczerze pisząc nie „testowałam” tego szablonu pod tym kątem, ale cieszę się, że mi o tym napisałaś, bo na pewno sprawdzę co jest na rzeczy, z tym, że ja osobiście nie polecam używania komentarzy z Google Plus, bo to moim zdaniem jedno z najgorszych rzeczy jakie można zrobić swojemu blogowi na Bloggerze. Szczerze pisząc, ja zawsze zastanawiam się co skłania osoby do korzystania z nich :) Może nawet pojawi się wkrótce jakiś wpis na ten temat.

 • i

  hejka! użyłam twojego hipsterskiego szablonu :) jest idealny. dziękuję, że go zrobiłaś x
  mój blog: http://hiizzy.blogspot.com/

 • Małgosia

  O co chodzi z tym plikiem Hipsterski.zip?

  • Ja tez nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym plikiem :D

 • Niestety Twój komentarz utknął w moderacji, bo wstawiłaś linka i dlatego dopiero teraz odpisuję. Weszłam na Twojego bloga, ale wszystko wygląda poprawnie. Czy nadal są jakieś problemy z szablonem?

 • Twój komentarz utknął w moderacji, bo wstawiłaś do niego linka i dopiero dzisiaj go zauważyłam.

  Najlepiej to sobie zainstalować Disqusa, albo zostać przy komentarzach zwykłych, tj. z Bloggera. Natomiast co do szablonu to chyba pytanie już nie jest aktualne, bo masz już inny szablon.

 • Aneta Markowska

  Bardzo dziekuje za super szablon jak i za całego Pani bloga, wielu ciekawych i przydatnych rzeczy można się dowiedzieć. Mam tylko pytanie, jak w szablonie Hipsterskim dostosować menu główne? Poszczególne kategorie typu: Moda, Uroda itd. itp.. byłabym bardzo wdzięcna za pomoc:-)

  • Czy chodzi o to poziome menu poniżej nagłówka?

 • Olivia Olivia

  Niestety wyskakuje mi
  Zapisanie szablonu nie powiodło się.
  Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
  Content is not allowed in prolog.
  Co robić ? :(

  • A czy szablon zanim go załadowałaś, miał końcówkę .zip czy. xml? bo najprawdopodobniej go po prostu nie rozpakowałaś przed przesłaniem.

 • Olivia Olivia

  Szablon wygląda świetnie !
  Zapraszam do mnie https://olivczi.blogspot.com/

 • Nessa – chan

  Szablon jest świetny! Nie dość że nowoczesny to jeszcze do edycji :)
  Ale takie pytanie z innej beczki: jeśli chciałabym zastąpić napis w nagłówki obrazkiem, to jakiej wielkości musiałby być aby wyświetlał się poprawnie niezależnie od wielkości okna przeglądarki? Bo przy szablonie responsywnym jeszcze nie pracowałam :)

  • To zależy:) Każdy napis jest inny, a więc będzie miał inny rozmiar, nie ma więc uniwersalnego rozmiaru. Przy szablonie responsynym nagłówek się sam pomniejszy w mniejszych szerokościach. Ważne jest tylko, aby np. nie utworzyć w programie graficznym obrazka o szerokości całego bloga np. jakieś 1000 pikseli, dodać do niego białe tło i na to wstawić mały napis w stylu „Mój Blog”, bo wtedy w mniejszych szerokościach ten obrazek się tak pomniejszy, że nie będzie widać tego napisu. Innymi słowy obrazek powinien kończyć się nieznacznie (jakieś 10-20 pikseli) od boków napisu, który na nim się znajduje.

   • Nessa – chan

    Dziękuję za pomoc :) A mam jeszcze jedno pytanie: jak ustawić szablon, aby był responsywny? Potrzebny jest na to jakiś kod albo specjalny sposób robienia?

    • czy przeczytałaś wszystkie punkty z instrukcji jego instalacji i konfiguracji? tam jest jeden punkt na ten temat.

     • Nessa – chan

      ok, przepraszam, nie wyraziłam się jasno… Jeśli chciałabym zrobić własny szablon, korzystając tylko z szablonów bloggerowych (głównie myślę o prostym lub rewelacji), to jak mam ustawić wielkość responsywną? Szukałam o tym informacji ale wszystkie odnoszą się do tworzenia stron www a nie edycji gotowych szablonów.

     • Niestety, jeśli chcesz utworzyć sama szablon responsywny, to w takich przypadkach z założenia nie podaję gotowych rozwiązań. Zachęcam do nauki, bo do tego są całe książki, albo przynajmniej długie artykuły, z którymi najpierw trzeba się zapoznać, bo tu o to właśnie chodzi: tego trzeba się nauczyć i to po prostu zrozumieć, a wtedy będzie się to umiało zastosować w gotowym szablonie, więc te informacje, które dotychczas znalazłaś o stronach powinnaś sobie przyswoić, bo na pewno Ci się przydadzą i jak nad nimi przysiądziesz, to zapewne zrozumiesz jak to wszystko działa.

 • Już jakiś czas temu skorzystałam z Twojego szablonu. Bardzo dziękuję za jego udostępnienie oraz wszelkie poprawki :)

 • Lilia

  Witam!
  Mam problem ze stronami. Są w pionie a chciałabym aby były w poziomie. Czy da się to zmienić?

  • Nie do końca rozumiem pytanie, tzn. jak one są w pionie i gdzie? Czy chodzi o gadżet „Strony”?

   • lilia

    Przepraszam, ze zle wyjasnilam. Chodzi o gadzet strony. Pod napisem w wersji na komputer sa one w pionie, a powinny byc w pozimie. Czy daloby sie to zmienic?

 • Sylwia Butza (Siloe4Us)

  Nareszcie jakiś szablon, który nie jest rzucony w niebyt internetu i porzucony przez autora. Fajnie. Teraz będę mogła sobie go dostosować pod siebie wiedząc, że nie sypnie się pewnego dnia, bo autorka czuwa nad jego aktualizacją. Cudnie. Brawo Ty! ;)

 • Świetny szablon :) Szukałam właśnie czegoś takiego dla swojego bloga.

 • Tropem Teriera

  Szablon naprawdę świetny, ale mam jeden problem. ;
  Chodzi o to, że nie wiem jak zmienić kolor przycisku ,,czytaj dalej”.
  Na moim blogu wyświetla się jako kremowy, a wolałabym żeby był czarny. ;p
  Pomoże ktoś? :)

  • Kolor obramowania przycisku Czytaj Dalej można zmienić w Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Obramowanie i linie -> Czytaj dalej

   • Tropem Teriera

    Niestety nigdzie nie ma przycisku ,,obramowanie i linie”. ;
    Po zainstalowaniu innego szablonu (rówież Twojego) po wciśnięciu dostosuj -> zaawanosowane zaraz pod napisem „Gadżety” był i można było zmienić obramowanie itd. Nie wiem czy tylko u mnie jest coś takiego. ;p

    • Tylko zauważ, że dodałaś komentarz pod innym szablonem, niż ten który masz zainstalowany, a ja podałam Ci instrukcję do tego który jest w tym wpisie. Ty natomiast masz Stellę. Pod wpisem dotyczącym tamtego szablonu podałam niedawno instrukcję jak należy zmienić kolor obramowania tego przycisku, więc najlepiej byłoby po prostu gdybyś tam to sprawdziła i tam zadawała ewentualne pytania.

     • Tropem Teriera

      Przepraszam za pomyłkę :) Przez cały czas myślałam że mam właśnie ten szablon.
      A co do problemu, został już rozwiązany, odpowiedź znalazłem w którymś z komentarzy. Mimo to dziękuję za odpowiedź. :D

 • Daria Margiciok

  Jest cudowny! Muszę teraz się zabrać za instalowanie, bo bardzo przypadł mi do gustu, pozdrawiam! :)

 • KATORABLE.BLOGSPOT.COM

  Dziękuję za udostępnienie tego pięknego szablonu. :) Mam pytanie co do czcionki w gadżecie ‚strony’. Jak zmienić ten Arial, bo pozmieniałam czcionkę na swoją już właściwie wszędzie, ale nie mam pojęcia gdzie zmienić czcionkę menu. I miałabym jeszcze pytanie o skrypt aby wyśrodkować miesiące w archiwum, bo korzystałam z kilku i żaden mi nie działał :( Pozdrawiam

 • Karolina Idczak

  Proszę o pomoc nie wiem jak dodać ten szablon :(

  • Proszę napisać, w czym konkretnie jest problem.

 • Dziękuję za udostępnienie, piękny szablon :) Zainstalowany także u mnie

 • Sylwia Butza (Siloe4Us)

  Dobrze, że opiekujesz się swoimi szablonami i wrzucasz tyle ciekawych innowacji, które można do nich zastosować. Dobrze, że tu trafiłam. Pozdrawiam

 • Z tego co zauważyłam, chyba już sobie poradziłaś?

 • Klaudia Waluś

  witam, mój problem polega na braku ikon pod wpisami mimo ze mam dzisiaj pobrany szablon, proszę o pomoc

  • A czy wcześniej przed zainstalowaniem szablonu, były tam (pod wpisami) ikony społecznościowe, tylko że inaczej wyglądały? i czy Twój blog jest publiczny?

   • Klaudia Waluś

    wczesniej nie bylo ich nie umiem ich ustawić :( mój blog jest publiczny? gdzie moge to sprawdzić?

    • Trzeba wejść w zakładkę Układ. Znaleźć pole „Posty na blogu”. Kliknąć na Edytuj, które znajduje się w obrębie tego pola i sprawdzić czy jest zaznaczona opcja „Pokaż przyciski udostępniania”. Jeśli nie to zaznaczyć.

     • Klaudia Waluś

      o jest…cudownie…mam jeszcze jeden problem, nie umiem wstawić widżetu fb po prawej stronie

     • Klaudia Waluś

      link do fb mam jedynie w gadżecie- lista linków :(, chciałabym kolorowy zrzut fb

     • Gadżet ten trzeba sobie wygenerować tutaj: https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

      Następnie kod wkleić w gadżet HTML/JavaScript, który oczywiście trzeba sobie dodać do kolumny bocznej.

     • Klaudia Waluś

      który kod ponieważ sa dwa

     • Oba, choć ten pierwszy najlepiej byłoby dodać w kodzie szablonu przed znacznikiem , ale jak bardzo chcesz to można oba do gadżetu.

      Tak, ten kod, a raczej oba powinnaś wstawić do gadżetu HTML/JavaScript, a podejrzewam, że takiego nie masz w kolumnie bocznej, bo wszystkie są już zapewne zajęte, przez inne dane. Stąd należy go sobie dodać klikają na „Dodaj Gadżet” i wybierając stamtąd opcję „HTML/JavaScript”. Pojawi się okienko do którego trzeba wkleić kod i zapisać zmiany.

      Po zapisaniu gadżetu można go przeciągnąć w inne miejsce kolumny, np. bardziej ku dołowi.

     • Klaudia Waluś

      działam…

     • Klaudia Waluś

      poszło d razu a tak długo się z tym męczyłam bo wstawiałam to w gadżet-linki…oj bardzo dziękuje!

      dobrej nocy, jeszcze raz dziękuje!

     • Klaudia Waluś

      rozumiem ze mam utworzyc gadzet HTML/Jawa?…przepaszam pierwszy raz tworze bloga ale szybko to ogarniam ufff

 • Klaudia Waluś

  pojawil sie malutki problem…jak dopasowac wielkośc okna fb w pasku po prawej stronie- wychodzi poza obrys, chodzi o zrzut fb

  • A czy podczas generowania szablonu wybrałaś opcję „Adapt to plugin container width”. Sprawdź czy we wklejonym kodzie znajduje się ten fragment i czy tam jest „true” czy „false”:

   data-adapt-container-width=”true”

   • Klaudia Waluś

    uśmiech na mojej twarzy…teraz jest idealnie dziękuje!!!

   • Klaudia Waluś

    czy jest mozliwosc wstawienia przycisku LUBIE TO pod danym artykułem/postem? jesli tak, jak to zrobić?

    W dniu 2 listopada 2016 21:18 użytkownik Disqus napisał:

 • Klaudia Waluś

  Witam ponownie. Poszukuje informacji jak dodac znaczek : LUBIE TO Z licznkiem pod każdym postem

  • Proszę wpisz w Google „jak wstawić lubię to pod kazdym wpisem”. Jest tam sporo instrukcji jak to zrobić.

   • Klaudia Waluś

    udało się :)

 • Zapisanie szablonu nie powiodło się.
  Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
  The new widget with id „Header1” is invalid, as the limit for the widgets of type Header has been exceeded.

  • Czy na pewno rozpakowałaś plik zanim to go chciałaś wgrać?

 • Anastazia glam

  nie mogę tego zrobić za każdym razem jest takie coś: Zapisanie szablonu nie powiodło się.
  Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
  Content is not allowed in prolog.

  • Czy na pewno rozpakowałaś plik z szablonem zanim to go chciałaś wgrać?

 • azs91.wordpress.com

  Piękny szablon chętnie bym na takim pracowała :) posiadam bloga na wordpress i jestem w miarę zadowolona tylko niestety blog nie wygląda dalej tak jak bym chciała, a nie wiem czy mogę i czy umiem zmienić jego wygląd ;( zastanawiam się nad zmianą platformy, tylko szkoda mi pracy którą już wykonałam ;( Pozdrawiam serdecznie azs91

 • Przepraszam, ale ten komentarz wylądował mi w moderacji, przez to że był do niego dodany link.
  Niestety, kodu z FB tego, który trzeba wkleić przed końcem body nie da się tak po prostu dodać jak zwykłego tekstu. Kod ten zawiera znaki, które są niedozwolone w tym rodzaju kodu. Trzeba go umieszczać w specjalnych klamrach:

  //

  Niestety chciałam Ci pokazać co masz wkleić, ale Disqus nie che pokazać kodu nawet jeśli wpisuje go tak jak powinnam.

  Kod ten można też dodać do gadżetu, gdzieś na dole w kolumnie, wtedy można go dodawać takim jakim jest.

 • Marta

  Bardzo ciekawy szablon! Mam pytanie, jak stworzyć rozwijane menu w stronach?
  Z góry dzięki za odpowiedź!

 • Witaj, dziękuję za ten elegancki szablon. Bardzo mi się podoba i zastosowałam go na moim blogu. Niestety zamazało mi popularne wpisy i choć zmieniałam kod sposobem, który podałaś, to jednak nie rozwiązało to problemu. W moim kodzie miałam zarówno /s72-c/g jak i /w72-h72-p-nu/g. Zmieniłam jedno na drugie, potem wszystkie na to samo jedno i to samo drugie i dalej nic. Czy mogę liczyć na jakąś dodatkową podpowiedź, jak rozwiązać ten problem? Pozdrawiam.

  • Jednak poradziłam sobie :-) Trzeba zmienić na /w72-h72-p-k-nu/g i wszystko znowu widać wyraźnie.

   • Mogę prosić o opis poradzenia sobie z tym problemem? Również mam ten szablon (hipsterski) i ten problem z zamazaniem fotek z belki Popularne posty się pojawił kilka dni temu… Będę bardzo wdzięczna za pomoc. :) Pozdrawiam, Kasia

    • Przepraszam, właśnie zorientowałam się, że wszystko jest wyżej! :)

     • Klaudia Banach

      Pomocy! Kiedyś miałam taki problem i zrobiłam tak jak w opisie. Wszystko działało. Niestety znowu popularne wpisy są rozmazane,a gdy w kodzie przy pomocy ctrl+f wpisuje 72, to nie znajduje mi tego. Czy ktoś wie, czemu tak się stało? Co z tym zrobić ?

     • Klaudia Banach

      Jeszcze raz proszę o pomoc

     • Trzeba najpierw kliknąć na kod a później dopiero wybrać kombinację klawiszy do wyszukiwania.

     • Klaudia Banach

      Oczywiście, tylko problem jest w tym, że naprawdę nie ma tego kodu. Nic sama nie usunęłam.

     • Którego kodu? czy jak wpisujesz 72 to cokolwiek znajduje?

     • Klaudia Banach

      To właśnie w kodzie nie ma 72

     • Klaudia Banach

      Wyżej w komentarzach, też ktoś pisał, że nie ma w kodzie 72

     • Proszę w takim razie link do bloga.

   • Natalia

    Miałam ten sam problem, ale dzięki Twojemu komentarzowi wiedziałam, co robić. Bardzo Ci dziękuję!

 • Bardzo dziękuję za ten piękny szablon! Właśnie wgrałam go na blog, wszystko śmiga i jest super :)

 • Znowu jest problem z Popularnymi Postami. Miniaturki są totalnie rozmazane, a w kodzie nie mogę znaleźć tego „72”. Co zrobić z takim fantem? :(

  • Klaudia Banach

   mam to samo :(

   • Teraz mi nawet nie działa zakładka „Instagram” :(

    • Klaudia Banach

     U mnie z insta wszystko ok ale te zamazane popularne wpisy nie dają mi spokoju :(. Po raz kolejny proszę o pomoc.

     • Aby to poprawić należy w swoim kodzie znaleść ten kod:

      /w72-h72-p-nu/g

      i poprawić na:

      /w72-h72-p-k-nu/g

      Jak nie zadziała, to proszę napisać jeszcze raz. To problem, który występuje tylko na niektórych blogach.

      Jeśli z szablonem są problemy, które nie wydają się być wynikiem zmian w kodzie, tj. dzieją się „z dnia na dzień” to proszę zgłaszać je na Facebooka w wiadomościach prywatnych.

      Do końca stycznia działałam w ograniczonym zakresie, często powiadomienia o nowych komentarzach trafiają gdzieś miedzy spamem a część do których dodano linki trafiają do moderacji, dlatego nie jestem czasem w stanie być na bieżąco. Natomiast jeśli pojawiają się tego typu błędy to proszę pisać na Facebooku.

 • a da się poszerzyć posty ?

 • Witaj :) Jakiś czas już działam na tym szablonie i bardzo sobie chwalę. Zastanawiam się jednak, w jaki sposób mogę zmienić wygląd nagłówków gadżetów. Chciałabym, aby tytuły poszczególnych gadżetów miały czarne ramki (o grubości 1-2 pxl). Próbowałam za pomocą kodu CSS ale nie chce zadziałać… Czy mogłabyś mi coś podpowiedzieć? Będę wdzięczna :)

  • Magdalena Maria Michalak

   Hej, podpowiesz jak podpięłaś disqusa pod bloga? :)

 • Marta Jadzia

  Piękny szablon, bardzo dziękuję, teraz aż przyjemniej się czyta chociaż wpisy te same :-)
  Dopiero zaczynam i twój blog jest dla mnie jak zbawienie :-)

 • Pobrałam jeden, dziękuję, że udostępniasz takie świetne szablony :)

 • Prowincjonalna Nauczycielka

  Dziękuję za szablon, zainstalowałam na blogu. Pozdrawiam:)

 • Magdalena Maria Michalak

  HEJ :) Czy jest możliwość podzielenia dolnej części stroyn (dolnej belki?) na trzy kolumny? Czy jest na to jakiś prosty sposób? Pewnie wymaga oto zmiany w kodzie?

 • Patrycja Czubak

  Czy ten szablon będzie można jeszcze pobrać?

  • mr.cenzura

   Też jestem ciekaw :D

   • Tak jak jest napisane w pierwszym zdaniu w tym wpisie :), szablon ten jest zawieszony i nie jest możliwe już jego pobieranie. Polecam się zapoznać z nowymi szablonami od Bloggera (dostępne w zakładce Motyw), bo są naprawdę ładne i nowoczesne.

 • Jestem zadowolony że trafiłem tak bardzo ciekawy wpis. Gratuluję! Temat wyczerpany do dechy ;-)

 • Daria

  Wyskakuje mi bład kodu xml. C robić?

  • Tak jak już napisałam w pierwszym zdaniu w tym wpsie, przestałam wspierać ten szablon, tj. nie wpieram nowych pobrań.

 • Dorota Białek

  Hej mam zainstalowany Twój szablon i u mnie się sprawdza, czy mogę go dalej używać?

 • Pingback: Template blogger free per il tuo blog()

 • Pingback: writeessay()

 • Pingback: Generic for viagra()

 • Pingback: essayforme()

 • Pingback: Buy cialis()

 • Pingback: Viagra vs cialis()

 • Pingback: Cialis 5mg prix()

 • Pingback: Cialis 20 mg()

 • Pingback: Cialis generique()

 • Pingback: Low cost viagra 20mg()

 • Pingback: Viagra or cialis()

 • Pingback: Buy cialis online()

 • Pingback: Cialis 5 mg()

 • Pingback: Cialis online()

 • Pingback: explained here()

 • Pingback: smettere di fumare()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: Cialis 5 mg()

 • Pingback: levitra prices()

 • Pingback: cheap 20mg levitra()

 • Pingback: cheap generic levitra()

 • Pingback: viagra super active online mail-order pharmacies()

 • Pingback: cialis 20 mg best price()

 • Pingback: new siriustube709 abdu23na8769 abdu23na48()

 • Pingback: topfuck123gals.mobi()

 • Pingback: sirius latest movs927 abdu23na969 abdu23na94()

 • Pingback: buy 20mg levitra()

 • Pingback: buy 20mg cialis()

 • Pingback: teaknafernga1982.wikidot.com just click for source 2OiH()

 • Pingback: tubepla.net download744 afeu23na94 abdu23na85()

 • Pingback: tubepla226 afeu23na5374 abdu23na73()

 • Pingback: cialis generic()

 • Pingback: sfgjidfgn214 afeu23na8528 abdu23na89()

 • Pingback: 5978rz9PQDq()

 • Pingback: hdmobilesex.me()

 • Pingback: buy cialis germany()

 • Pingback: buy tadalafil()

 • Pingback: adultshadowengine.mobi find out more here()

 • Pingback: pronbestrank.mobi click at this page qHI()

 • Pingback: pronvipse.mobi()

 • Pingback: xxxvipsearch.mobi()

 • Pingback: click the following article()

 • Pingback: schatshadowengine.mobi()

 • Pingback: pronshadowengine.mobi a source()

 • Pingback: schattopengine.mobi find out more()

 • Pingback: schatfreese.mobi read article s5o()

 • Pingback: continued here()

 • Pingback: cheap 50mg viagra()

 • Pingback: women viagra()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy 100mg viagra()

 • Pingback: cheap generic viagra()

 • Pingback: buy viagra 50 mg()

 • Pingback: viagra substitute()

 • Pingback: viagra online paypal uk()

 • Pingback: cheap 50 mg viagra()

 • Pingback: buy viagra 50mg()

 • Pingback: viagra capsules online mail-order pharmacies()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: where to buy viagra()

 • Pingback: sildenafil coupon()

 • Pingback: order viagra online()

 • Pingback: womens viagra()

 • Pingback: buy viagra generic()

 • Pingback: viagra for men()

 • Pingback: pfizer viagra()

 • Pingback: viagra without a doctor prescription()

 • Pingback: viagra 50 mg()

 • Pingback: female viagra pills()

 • Pingback: viagra generic availability()

 • Pingback: generic viagra prices()

 • Pingback: viagra for women()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: cheap viagra online()

 • Pingback: cheap sildenafil online()

 • Pingback: buy 50mg viagra()

 • Pingback: viagra pills()

 • Pingback: viagra soft tabs online mail-order pharmacies()

 • Pingback: cheap viagra generic()

 • Pingback: cheap 100mg viagra()

 • Pingback: 100 mg viagra lowest price()

 • Pingback: pink female viagra online mail-order pharmacies()

 • Pingback: tesco viagra()

 • Pingback: natural viagra()

 • Pingback: red viagra online mail-order pharmacies()

 • Pingback: female viagra online mail-order pharmacies()

 • Pingback: 100mg viagra()

 • Pingback: order viagra()

 • Pingback: viagra online()

 • Pingback: viagra uk()

 • Pingback: over the counter viagra()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: female viagra()

 • Pingback: cheap viagra 100 mg()

 • Pingback: topsexportal.mobi()

 • Pingback: fastsexsearch.mobi click to continue aFkaW()

 • Pingback: speedsexsite.mobi i'll provide a link Jn9()

 • Pingback: online viagra()

 • Pingback: click()

 • Pingback: viagra over the counter()

 • Pingback: fastfuckportal.mobi go 9xx()

 • Pingback: fastsexportal.mobi link to a continuation 5dy7b()

 • Pingback: viagra canada()

 • Pingback: tophookupportal.mobi here is the link()

 • Pingback: fastfuckse.mobi()

 • Pingback: link to the page()

 • Pingback: topfucksearch.mobi follow this address rpHLj()

 • Pingback: buy vardenafil()

 • Pingback: buy vardenafil online()

 • Pingback: cheap 10mg levitra()

 • Pingback: cheap levitra 20 mg()

 • Pingback: buy 20 mg levitra()

 • Pingback: levitra 20mg()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra()

 • Pingback: levitra()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: vardenafil cost()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: cheap levitra 10mg()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: cheap 10 mg levitra()

 • Pingback: levitra buy()

 • Pingback: levitra coupon()

 • Pingback: levitra 10 mg prezzo()

 • Pingback: 10mg levitra()

 • Pingback: buy levitra 10mg()

 • Pingback: vardenafil online()

 • Pingback: cheap levitra online()

 • Pingback: oklandviphomesecurity.us click()

 • Pingback: oklandtophomeguard.info find out more()

 • Pingback: oklandviphomeguard.info()

 • Pingback: oklandbestsecuritysystems.us()

 • Pingback: buy levitra 10 mg()

 • Pingback: levitra rezeptfrei deutschland()

 • Pingback: cheap 20 mg levitra()

 • Pingback: oklandviphomeguard.us()

 • Pingback: oklandbestsecuritysystems.info based on these data()

 • Pingback: oklandbesthomesecurity.info read completely 06K()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: oklandtophomeguard.us more information()

 • Pingback: oklandvipsecuritysystems.us check this out OoWRYx()

 • Pingback: vardenafil()

 • Pingback: buy 10 mg levitra()

 • Pingback: buy levitra generic()

 • Pingback: levitra 10mg()

 • Pingback: levitra 20 mg()

 • Pingback: cheap levitra generic()

 • Pingback: buy levitra 20 mg()

 • Pingback: 10 mg levitra()

 • Pingback: buy 20 mg cialis()

 • Pingback: liquid cialis()

 • Pingback: cialis cost()

 • Pingback: cialis from canada()

 • Pingback: cialis buy()

 • Pingback: cheap cialis 20 mg()

 • Pingback: cialis samples()

 • Pingback: cialis generic availability()

 • Pingback: tadalafil online()

 • Pingback: cheap cialis()

 • Pingback: generic for cialis()

 • Pingback: tadalafil buy()

 • Pingback: cialis online()

 • Pingback: tadalafil coupon()

 • Pingback: cialis for sale()

 • Pingback: cheap viagra()

 • Pingback: sildenafil online()

 • Pingback: viagra 100 mg()

 • Pingback: viagra samples()

 • Pingback: viagra for sale()

 • Pingback: cheap viagra 50mg()

 • Pingback: sildenafil citrate()

 • Pingback: viagra cost()

 • Pingback: 50mg viagra()

 • Pingback: viagra()

 • Pingback: superdrug viagra()

 • Pingback: youtube.com Coub смешное видео()

 • Pingback: viagra super force online mail-order pharmacies()

 • Pingback: viagra generic()

 • Pingback: viagra natural()

 • Pingback: viagra 50mg()

 • Pingback: sildenafil prices()

 • Pingback: generic for viagra()

 • Pingback: coupon vardenafil()

 • Pingback: vardenafil buy()

 • Pingback: levitra 20 mg bayer prezzo()

 • Pingback: buy vardenafil online()

 • Pingback: cheap 20mg levitra()

 • Pingback: vardenafil online()

 • Pingback: 20mg levitra()

 • Pingback: buy vardenafil online()

 • Pingback: cheap 10mg levitra()

 • Pingback: buy levitra generic()

 • Pingback: vardenafil prices()

 • Pingback: levitra 20 mg()

 • Pingback: tadalafil 20mg()

 • Pingback: cialis 20mg()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: generic cialis tadalafil()

 • Pingback: buy cialis()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: cialis online()

 • Pingback: generic cialis()

 • Pingback: buy generic cialis online()

 • Pingback: generic cialis()

 • Pingback: tadalafil generic()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: tadalafil 20mg()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: cialis generic()

 • Pingback: cialis online()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: generic cialis tadalafil()

 • Pingback: cialis generic()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: generic cialis tadalafil()

 • Pingback: generic cialis tadalafil()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: buy generic cialis online()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: buy generic cialis online()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: cialis 20mg()

 • Pingback: tadalafil 20mg()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: tadalafil generic cialis 20mg()

 • Pingback: generic cialis()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: buy cheap cialis online()

 • Pingback: solars.biz()

 • Pingback: buy viagra 100mg()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: buy viagra 100mg()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil online()

 • Pingback: buy generic viagra online()

 • Pingback: buy generic viagra()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: buy sildenafil 100mg()

 • Pingback: buy generic cialis online()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: buy generic viagra sildenafil()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: vardenafil generic()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: generic levitra vardenafil()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: levitra 20mg()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: generic levitra vardenafil()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: vardenafil generic()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: generic levitra vardenafil()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: levitra 20mg()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: vardenafil generic()

 • Pingback: levitra 20mg()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: vardenafil generic levitra 20mg()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: levitra 20mg()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: generic levitra()

 • Pingback: buy generic levitra online()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: vardenafil 20mg()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: buy cheap levitra online()

 • Pingback: buy levitra online()

 • Pingback: buy levitra()

 • Pingback: generic cialis tadalafil uk()

 • Pingback: tadalafil generic()

 • Pingback: cialis generic name()

 • Pingback: cialis generic()

 • Pingback: cialis generic availability()

 • Pingback: cialis generic availability 2018()

 • Pingback: cialis generic prices()

 • Pingback: viagra pills()

 • Pingback: sildenafil 100mg()

 • Pingback: simvastatin 20 mg()

 • Pingback: cialis 20mg tablets prices()

 • Pingback: levitra 20mg best price()

 • Pingback: crypto trade bot()

 • Pingback: tradeing bot()

 • Pingback: levitra generic()

 • Pingback: sildenafil citrate()

 • Pingback: biaxin generic()

 • Pingback: biaxin antibiotic()

 • Pingback: cost of biaxin antibiotic()

 • Pingback: biaxin coupon()

 • Pingback: biaxin coupons()

 • Pingback: fluoxetine hcl()

 • Pingback: fluoxetine 20 mg()

 • Pingback: prozac generic()

 • Pingback: prozac medication()

 • Pingback: fluoxetine 10 mg()

 • Pingback: tradeing bot()

 • Pingback: crypto trade bot()

 • Pingback: crypto trade bot()

 • Pingback: crypto trade bot()

 • Pingback: alprostadil()

 • Pingback: alprostadil price()

 • Pingback: buy cialis()

 • Pingback: cialis oral jelly()

 • Pingback: 2018-2019()

 • Pingback: 2019()

 • Pingback: sildenafil 100mg coupon()

 • Pingback: cleantalkorg2.ru()

 • Pingback: a2019-2020()

 • Pingback: facebook()

 • Pingback: facebook1()

 • Pingback: javsearch.mobi()

 • Pingback: buy viagra()

 • Pingback: cialis()

 • Pingback: viagra()

 • Pingback: cialis coupon()

 • Pingback: cialis 20mg()

 • Pingback: levitra()

 • Pingback: generic cialis()

 • Pingback: cialis online()

 • Pingback: tadalafil 5mg()

 • Pingback: tadalafil 20mg()

 • Pingback: viagra tablets()

 • Pingback: sildenafil()

 • Pingback: tadalafil()

 • Pingback: cialis dosage()

 • Pingback: cialis prices()

 • Pingback: cialis tablets()

 • Pingback: viagra vs cialis()

 • Pingback: generic viagra()

 • Pingback: viagra connect()

 • Pingback: viagra without doctor prescription()

 • Pingback: viagra natural()

 • Pingback: online cialis no prescription()

 • Pingback: cialis vs viagra()

 • Pingback: cialis without a doctors prescription()

 • Pingback: tadalafil 20 mg()

 • Pingback: cialis 20 mg()

 • Pingback: cialis 5 mg()

 • Pingback: cialis pills()

 • Pingback: cheap cialis()

 • Pingback: cialis coupons()

 • Pingback: cialis canada()

 • Pingback: viagra 100mg()

 • Pingback: viagra online()

 • Pingback: viagra prices()

 • Pingback: viagra generic()

 • Pingback: generic viagra 100mg()

 • Pingback: viagra coupons()

 • Pingback: cheap viagra()

 • Pingback: generic viagra available()

 • Pingback: buy viagra online()

 • Pingback: viagra tablet()

 • Pingback: sildenafil 20 mg()

 • Pingback: sildenafil 100()

 • Pingback: buy biaxin()

 • Pingback: buy ceftin()

 • Pingback: buy chloromycetin()

 • Pingback: buy biaxin online()

 • Pingback: buy ceftin online()

 • Pingback: chloromycetin()

 • Pingback: buy cordarone()

 • Pingback: cialis 20mg generic()

 • Pingback: generic cialis 20mg()

 • Pingback: generic cialis available()

 • Pingback: generic cialis tadalafil()

 • Pingback: female viagra()

 • Pingback: sildenafil tablets()

 • Pingback: prednisone 20 mg()

 • Pingback: buy sildenafil()

 • Pingback: sildenafil generic()

 • Pingback: viagra doctor prescription()

 • Pingback: sildenafil 50 mg()

 • Pingback: sildenafil coupons()

 • Pingback: sildenafil 100 mg()

 • Pingback: sildenafil citrate 100mg()

 • Pingback: buy cialis online()

 • Pingback: cialis tadalafil()

 • Pingback: sildenafil citrate tablets()

 • Pingback: sildenafil citrate pricing()

 • Pingback: bactrim ds()

 • Pingback: ceftin antibiotic()

 • Pingback: cephalexin 500mg()

 • Pingback: ciprofloxacin 500mg()

 • Pingback: fluconazole 150 mg()

 • Pingback: levofloxacin 500 mg()

 • Pingback: cefdinir 300 mg()

 • Pingback: bactrim antibiotic()

 • Pingback: azithromycin 250 mg()

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń