Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Szablon na bloga (Blogger) – Laura – PREMIERA!
Kategoria: Blogi i blogowanie

Dziś do sklepiku trafia mój pierwszy szablon na Bloggera, zrobiony od zera i mam nadzieję, że w tym przypadku sprawdza się powiedzenie od zera do bohatera :)

Laura to prawdziwa minimalistyczna ślicznotka. Szablon jest wykonany w stylu, który bardzo lubię, tj. taki subtelny, przejrzysty minimalizm z małymi czcionkami (tam gdzie się da) z większymi gdzie to konieczne, z małymi ikonkami oraz sporymi odstępami między literami. Wszystko to sprawia, że w tym szablonie czuć przestrzeń i świeżość. Będą pasowały do niego zarównano ciemnie jak i jasne zdjęcia. Projektowałam go z myślą, aby był jak najbardziej uniwersalny, więc powinien sprawdzić się na wielu odmiennych tematycznie blogach.

Zobacz podgląd szablonu

 

Laura jest dopracowana w każdym szczególne. Wygląda pięknie pod każdą rozdzielczością, gdyż jest całkowicie responsywana, więc świetnie prezentuje się na każdym urządzeniu przenośnym. Tu jest przykład na telefonie, a tu jak na tablecie. Ci, którzy wolą (a wiem, że są tacy) domyślną wersję mobilną Bloggera, mogą dalej z niej korzystać.

Laura ma też to co większość blogerek uwielbia:

  – rozwijane menu w pasku górnym
  – duży slajder z popularnymi wpisami, który wspaniale się prezentuje
  – ikonki społecznościowe pod wpisem
  – powiązane wpisy pod każdym wpisem
  – możliwość dodania Instagramu wzdłuż stopki, przez co zdjęcia będą pięknie wyeksponowane
  – dodania dowolnych gadżetów w stopce
  – dodania zdjęcia o mnie/o blogu
  – dodania favicony
  – dodania własnego logo
  – przewijanie do góry

Szablon można częściowo edytować w Projektancie Szablonów bloggera (tj. bez potrzeby zmian w kodzie). Chociaż naprawdę nie trzeba, bo wygląda pięknie tak jak jest. Dla tych, których jednak nie da się przekonać :) udostępniłam następujące opcje, tj. można zmienić:

  – kolorystykę paska górnego z menu, np. na czarny z białymi linkami lub tylko zmienić kolor linii,
  – kolor ikonek społecznościowych, inny dla tych w kolumnie bocznej, a inny dla tych we wpisach,
  – czcionkę (do wyboru prawie 100 czcionek od Bloggera) i jej wielkość dla nazwy bloga i opisu bloga
  – czcionkę i jej wielkość dla tekstów we wpisach, tj. tytułu, tekstu, daty, „czytaj dalej”
  – czcionkę i jej wielkość dla tytułu gadżetów
  – zmienić kolor tła i kolor tekstu w stopce
  – zmienić wielkość czcionki nazwy bloga w wersji na urządzenia przenośne, tj. poniżej rozdzielczości 480 pikseli,
  – wygląd paska o Cookies

projektant szablonów bloggera

Oczywiscie można zwiększyć liczbę wpisów na stronie głównej (w podglądzie są tylko dwa na stronę), usunąć slajder z popularnymi wpisami czy inne gadżety widoczne w podglądzie.

Wyświetlana wersja szablonu jest po polsku.

Szablon był wykonany od zera, tj. nie jest oparty o żaden inny szablon. Jest za to parę wdrożonych gotowych skryptów jQuery opartych o licencje MIT, czyli generalnie rzecz ujmując – można wykorzystywać je do celów komercyjnych, między innymi w taki sposób jak ja to zrobiłam. Gotowe skrypty dotyczą karuzeli, zwanej też slajderdem z popularnymi wpisami, powiązanych wpisów oraz przewijaniem do góry (chociaż ten to jest taki no-name). Skrypt menu jest mojego autorstwa :P, tak że mam nadzieję, będzie się dobrze sprawował :)

Szablon można kupić w moim sklepiku. Dodatkowo otrzymujesz dwa tygodnie wsparcia, czyli możesz się do mnie zwrócić z każdym pytaniem dotyczącym konfiguracji tego szablonu, ale tylko w ramach w jakich został zaprojektowany, tj. wsparcie nie obejmuje pomocy w przebudowie, typu: Jak do tego szablonu dodać kafelki?, „Jak przenieść datę poniżej tytułu wpisu” i instalowaniu dodatków jak. np. „Jak dodać Google Analitics?”. Żadne rozległe zmiany w kodzie nie są objęte wsparciem podstawowym.

 
A oto jeszcze Laura w pełnej okazałości:
 
Laura

A już za niedługo pojawi się jednokolumnowa Greta, tak że przygotujecie się :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

 • Jejku, jaki piękny ten szablon! Poczekam jednak na Gretę, porównam. I może sprawię sobie świąteczny prezent.
  P.S. A może masz w planach wykonanie takiego szablonu, w którym po wejściu w dany post, znika kolumna boczna? Jest tylko na stronie głównej. Szukam takiego i nigdzie nie mogę znaleźć. Czy taki szablon jest trudny do wykonania?
  pozdrawiam serdecznie!

  • Właściwie to zastanawiałam się nad takim właśnie szablonem, ale wyszłam z założenia, że nie będzie na niego chętnych, bo po wejściu do wpisu, traci się całą boczną nawigację / informacje więc kto by coś takiego chciał :D Z punktu user-friendly, jest to dość nieprzychylne dla czytelnika rozwiązanie :P

   Taki szablon bardzo łatwo się tworzy, więc może jeszcze przeanalizuję sytuację :D

   • Teoretycznie masz rację. Ale przecież w większości szablonów minimalistycznych jest podobnie, boczna kolumna z reguły nie funkcjonuje.

    • To trochę inna sytuacja gdy tej kolumny bocznej nie ma już od początku. Gdy jest, to czytelnik na stronie głównej rejestruje sobie, że po prawej jest kolumna, a tam różne ciekawe banerki, etykiety i wszystko na wyciągnięcie myszki. Wchodzi do wpisu, a tu bach! nagle tego nie ma. Biedak musi wracać się na stronę główną, aby kliknąć jednak ten banerek z popularnym wpisem, co go tak zainteresował przed chwilą, zanim otworzył wpis i tak za każdym razem.

     W jednokolumnowych, czytelnik od samego początku wie, że wszystko co ważne – jest w stopce lub w nagłówku, albo tego po prostu nie ma na blogu. Wszystkie te informacje ma na wyciągnięcie myszki na każdej stronie, tj. nawet po otworzeniu wpisu i nie musi nigdzie się wracać, aby mieć do tego dostęp.

     A tak poza tym, w tym rozwiązaniu, gdzie kolumna znika, to większość autorów takich blogów nie ma pojęcia, że ważne jest, aby w tego rodzaju szablonach nie umieszczać ważnych informacji na tych kolumnach bocznych co znikają – że już lepiej dodać to w stopce lub w nagłówku (niektórzy wchodzą przez linki i na stronę główną nawet nie dotrą), więc z takim szablonem trzeba się też umieć odpowiednio obchodzić.

  • Vandrer już ma, teraz kolej na Ciebie:)

   • Cieszę się, że się na coś przydało moje skromne zdanie ;) Czekam na odpalenie nowego szablonu, a ja swój zostawiam na specjalną okazję ;)

    • Sowa daje sobie tydzień na przygotowania i odpalenie nowego szablonu. Ekscytacja jest ogromna, bo profesjonalny szablon był kolejnym punktem w drodze do profesjonalnego bloga:)

 • Moja imienniczka ;D

 • Czy po ustawieniu tego szablonu da się wstawić logo z tytułem ponad paskiem z kategoriami a nie pod? To jedyna zmiana nad jaką Vandrer myśli w tym cudeńku. Sowa boi się bowiem że jej nagłówek zlałby się mocno ze zdjęciami choć z drugiej strony… Możesz zajrzeć na mojego bloga dla porównania i ocenić profesjonalnym okiem? Zależy mi na zostawieniu starego nagłówka i takim pięknym szablonie jak ten.

  • Niestety nie jest to możliwe w tym szablonie, ale dziękuję za sugestię być może następne szablony będą miały tą możliwość.

   Jest spore prawdopodobieństwo, że nagłówek trochę zleje się ze zdjęciami z karuzeli (na stronie głównej). Jedyne co bym sugerowała, to usunięcie szarego tła właśnie z ilustracji lub pójście w przeciwną stronę i zafundowała sobie jeszcze dodatkowo szare tło po bokach nagłówka (na całej szerokości przeglądarki – mogę napisać Ci poźniej jak to zrobić) :D i wtedy byłoby to bardziej zlane, ale i bardziej spójne :D

   • Brzmi sensownie. Zatem sowa prześpi się z pomysłem i jeśli nic się nie zmieni zawita jutro do Twego sklepu:)

   • KUPIONE! Ale radocha. Teraz tylko to wprowadzić. Daje sobie tydzień na eksperymenty, a jak coś pójdzie nie tak to Vandrer zgłosi się z pytaniami:)

    • W razie pytań zapraszam do kontaktu :)

 • Czy w tym szablonie można zmniejszyć trochę wysokość slidera? W sumie miałam zapytać przed kupnem, ale przez emocje i będąc pod wpływem uroku szablonu od razu go kupiłam :D

  • Tak można, proszę napisz do mnie na e-maila, jeśli nadal chcesz wiedzieć jak to zrobić.

 • Patrycja

  Szkoda tylko że wszystkie responsywne są tak nudne :c

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń