Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Szablon Portfolio – czyli strona dla kreatywnej osoby za gorsze
Kategoria: Blogi i blogowanie

Od dawna chciałam zrobić właśnie taki szablon. Szablon, który jest już bardziej stroną niż blogiem.

Szablon Portfolio zrobiłam z myślą o wszystkich kreatywnych osobach, które chcą mieć swoje portfolio, ale te wszystkie „formalności” związane z jego budową czy zakładaniem zniechęcają. Bo i hosting trzeba wykupić, coś tam zainstalować, najczęściej WordPressa(nauczyć jego obsługi), do tego znaleźć i skonfigurować szablon, tak nic nie przychodzi łatwo :) Poza tym, nie każdy chce zaczynać z „wielką” profesjonalną stroną, na początek małe portfolio na bezpłatnej stronie w zupełności wystarczy.

Zobacz podgląd szablonu

 

Co więc zrobiłam. Na stronie głównej są kafelki na całą szerokość bloga – w wersji demonstracyjnej jest ich 8 ale można dodać więcej – byle nie za dużo, bo wtedy strona będzie się wolniej ładować: 8-12 to taka opcjonalna liczba. Na stronie wpisu przeniosłam paginację nad zdjęcie, co ułatwia przemieszczanie się pomiędzy wpisami – szczególnie jeśli masz zamiar dodawać duże zdjęcia. Strony wpisów, można wykorzystać jako galerie, tj. wstawiać duże zdjęcia jeden pod drugim z małą ilością tekstu. Można zdecydować czy się chce mieć komentarze na stronie – w wersji demonstracyjnej pod niektórymi są, a pod innymi ich nie ma. Bez komentarzy szablon przypomina już zwykłą stronę, z komentarzami staje się blogiem. Oczywiście, komentarze można wyłączyć tylko na niektórych wpisach czy podstronach. Jako wisienkę na torcie dodałam formularz kontaktowy na stronie „Kontakt”. Pojawi się on automatycznie po zainstalowaniu szablonu. Oprócz strony Kontakt, można także dodać dowolne podstrony jak no. O mnie, Usługi, Cennik itp.

Aby portfolio prezentowało się świetnie i profesjonalnie, zalecałabym wykupienie jednak domeny i powiązanie jej z kontem na Bloggerze, gdyż .blogspot.com, nie jest zbyt wyrafinowaną końcówką :)

Szablon do kupienia w moim sklepiku

 
szablon Blogger portfolio fotografia

szablon Blogger blogspot portfolio fotografia

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w szablonie są użyte zgodnie z ich licencjami.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń