Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Nowy szablon na blogu z kafelkami!
Kategoria: Blogi i blogowanie

Dziś kolejny dzień, w którym nowy szablon trafia do sklepu. Jest to typowy szablon z kafelkami – idealny na blogi lifestylowe.

Oj muszę przyznać, było z nim trochę pracy i trochę tego kodu na niego poszło. W każdym razie oto i on:

Zobacz podgląd szablonu

 

Jak można łatwo zauważyć, szablon jest kobiecy ;), tj. pastelowy, ale nie martwcie się jeśli wolicie inne kolory, ponieważ w tym szablonie można właściwie wszystkie kolory (oprócz głównych tekstów, tytułów wpisów itp.) pozmieniać w Projektancie Szablonów Bloggera, czyli bez udziału kodu. Zdjęcia w wersji poglądowej są takie kolorowe, ponieważ właśnie z takimi kojarzą mi się blogi kafelkowe dla kobiet – tj. pisane są o mydle i powidle, czyli trochę tego i trochę tamtego, jest różnorodnie i kolorowo :). Kafelki na początku były używane tylko na blogach tzw. magazynowych, gdzie prezentowały wielce „poważne treści”, niedawno na dobre zadomowiły się na blogach domowych i aby właśnie osłodzić trochę ten surowy magazynowy-minimalistyczny styl i pokazać odwiedzającym, że mają jednak do czynienia z „ciepłym blogiem”, a nie nowinkami technologicznymi użyłam pasteli.

Tytuły w kafelkach ucinane są dopiero po 135 znakach. Gdy tytuł jest długi wtedy skrót wpisu jest krótszy. Poza tym trochę „zoptymalizowałam” zdjęcia, tj. pod wersję mobilną w kafelkach i slajderach, będę wgrywały się w mniejszym rozmiarze co powinno pomóc w szybkości ładowania się strony. Slajder z Popularnymi wpisami jest opcjonalny – można go w ogóle nie włączać.

Na Bloggerze trzeba czasem pójść na pewne kompromisy jeśli chce się zastosować pewne funkcjonalności i układy. Nie wiem, może jest na to jakaś rada głęboko ukryta, ale z tego co zauważyłam to chyba jednak nie, bo po prostu tak jest skonstruowany Blogger. Otóż, aby używać kafelkowego układu, należy skracać swoje wpisy, przez dodawanie przycisku Czytaj dalej do swoich wpisów, pomimo tego, że nie jest on nigdzie widoczny, szczególnie wtedy jeśli są one długie. Ma to związek z tym, że po przekroczeniu pewnej ilości tekstu na stronie głównej (lub stronie etykiety), Blogger automatycznie przenosi część wpisów na następną stronę, co sprowadza się do tego, że jeśli nawet mamy zaznaczone, aby wyświetlało się 10 kafelków to będzie się ich wyświetlało tylko 5-7. Piszę, to bo jeśli ktoś chciałby użyć tego szablonu na swoim blogu, to musi wziąć pod uwagę, że być może będzie musiał dodać przyciski „Czytaj Dalej” do każdego wpisu, lub przynajmniej do wszystkich długich które już opublikował. Wtedy jest pewność, że na każdej stronie będzie się wyświetlało tyle kafelków ile trzeba.

Więcej na temat szablonu na stronie w sklepie czyli TUTAJ

Z tym szablonem było tyle pracy i testowania, że już nie starczyło mi „kreatywnych” sił na wymyślanie żadnej chwytnej nazwy, także wybaczcie :) Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy, to oczywiście proszę zgłaszać, bo to dla mnie uwagi na wagę złota :)

szablony na blogspot

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w wersji poglądowej są użyte zgodnie z ich licencjami.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń