Zapraszam na bloga
karta sklep

ozdobnik

Własny projekt sukienki?
Kategoria: Polskie sklepy internetowe

Dziś zaprezentuję trzy polskie sklepy internetowe, które dumnie głoszą, że dzięki nim zaprojektujemy własne sukienki. Pomysł to zacny, bo która z nas czasem nie marzy o takich, których nigdzie nie można dostać. Czy udało mi się w nich stworzyć sukienkę, którą chętnie bym kupiła? Czytajcie dalej to się dowiecie.

Muszę przyznać, że jak pierwszy raz usłyszałam o stronach oferujących projektowanie własnych sukienek (a było to jakiś rok temu) to pomyślałam, że to naprawdę świetny pomysł. Niestety później nastąpiło spore rozczarowanie, gdy okazało się, że całe to projektowanie polega na tworzeniu własnego projektu  z bardzo ograniczonej ilości gotowych elementów. Zawód był duży, bo ja biedna wyobrażałam sobie, że co najmniej tam ołówkiem będę coś kreślić :) Nic z tych rzeczy.

Place for dress. Strona już na samym początku robi świetne wrażenie i zapewne większość młodych kobiet szukajacych fajnej kiecki na szczególną okazję, czuje że znalazło się w dobrym miejscu! Zaprojektować można sukienkę lub samą spódnicę. W przypadku tego pierwszego do wyboru mamy 22 kroje góry, 21 kroje dołu oraz 4 projekty pleców. Osobno można wybrać kolor/rodzaj tkaniny dla dołu i góry. Pomyślano nawet o dodatkach takich jak pasy, kokardy czy eleganckie nakrycia głowy (a w sklepiku można zaopatrzyć się w futrzane etole). Jest ich wprawdzie niewiele, ale dobrze, że są. Ci, którzy nie mają pomysłu na swój strój, mogą popatrzyć (i zainspirować się) na wykonane już ubrania w zakładce „Sukienki naszych klientek„.

Czy udało mi się zaprojektować sukienkę, o której marzyłam od jakiegoś czasu? Niestety nie. Nie jest nawet blisko tego co bym chciała (ani materiał nie ten). Mimo to jestem przekonana, że wiele krojów znajdzie wiele miłośniczek.

projekt sukienki sklep

Niestety to nie jest to co chciałabym teraz kupić. Cena sukienki to 399zł. Zrzut ekranu z placefordress.com

Luvdesign. O ile we wcześniej omawianym sklepie, sukienki nadawały się bardziej na szczególne okazji, typu studniówka, czy wesele, to w tym przypadku oferowane kroje są bardziej „na co dzień”, tj do szkoły, pracy, czy może na randkę. Na początku wydaje się, że opcji do wyboru jest niewiele, ale to raczej kwestia innego rozplanowania powoduje takie wrażenie. Minusem jest to, że nie można osobno wybierać kolorów dla dołu i góry.

Czy udało mi się zaprojektować sukienkę, której obecnie poszukuję? Niestety nie:

projekt sukienki sklep internetowy

Cena sukienki: 319 zł. Zrzut ekranu z luvdesign.pl

Laponette. Już po samym wejściu nas stronę można przeczuć, że będzie ekskluzywnie i bardzo elegancko. I to się zgadza! Kroje sukienek po prostu trzymają przysłowiowy fason. Niestety wykonanie, tj. funkcjonalność samego sklepu pozostawia wiele do życzenia. Nie można chociażby zobaczyć  jak wygląda kolor naszej wymarzonej sukienki na głównym manekinie (wszystkie modele mają kolor czarny). Nie ma także galerii wykonanych sukienek, ani zdjęć klientek, przez co zupełnie nie wiemy jak sukienki prezentują się w „naturze”. Nie mamy też możliwości wyboru tkaniny, a właściwie jej zmiany, bo w większości przypadków jest tylko dostępna satyna.

Pomimo tych niedogodności udało mi się przygotować projekt sukienki, która naprawdę mi się podoba! Może nawet rozważyłabym zakup, gdyby oferowali większy wybór kolorów i tkanin:

projekty sukienek sklep internetowy

Cena sukienki: 320 zł. Zrzut ekranu z Laponette.pl

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

Komentarze Wypowiedz się

  • Bardzo użyteczny i zupełnie unikatowy wpis! Na pewno będę tu zaglądać :)

UWAGA: Obecnie nie przyjmuje nowych zleceń